WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

23.09.2016, godz. 04:00
Nowoczesna, Sejm
foto: Super Express TV

Najnowsze informacje z polskiej sceny politycznej:

Bez konkursu na stanowisko

Posłowie opozycji nie zdołali wczoraj odrzucić w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego. PiS chce znieść zasadę organizowania konkursów na kierownicze stanowiska AMW. Do tego agencja ma dostać nowe kompetencje: prawo do sprzedaży za granicę sprzętu wojskowego. Projekt został skierowany do dalszych prac w komisji.

Szef wywiadu rezygnuje

W trybie natychmiastowym pułkownik Grzegorz Małecki (49 l.) zrezygnował z funkcji szefa Agencji Wywiadu. - Złożył rezygnację w związku z tym, że ma podjąć inne funkcje publiczne - poinformował rzecznik ministra, koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - To oficer z dużym doświadczeniem. Ta zmiana jest zaskakująca - komentował w TVN Marek Biernacki (57 l.), były koordynator służb specjalnych. Małecki był szefem Agencji Wywiadu od 22 lutego 2016 r. Na to stanowisko został powołany przez premier Beatę Szydło (53 l.).

Nowy pomysł na abonament

- Opłata abonamentowa powinna dotyczyć treści, z których możemy korzystać w każdych warunkach, nie samych odbiorników - przyznał w Polskim Radiu 24 Witold Kołodziejski (50 l.), nowy przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kołodziejski wyjaśnił, że w dzisiejszych czasach zarówno telewizję, jak i radio można odbierać wszędzie, np. na smartfonie. Należy zatem wprowadzić opłatę za wyprodukowane i powszechnie dostępne dobro, a nie za konkretny odbiornik.

Zobacz także: Nowoczesna i Razem mają DUŻY PROBLEM! Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok- subwencje będą ZNACZNIE MNIEJSZE!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: