WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka EXPRESSEM wiadomości z polityki

EXPRESSEM wiadomości z polityki

19.07.2016, godz. 05:00
Sala obrad w sejmie
Sala obrad w sejmie foto: SE/EAST NEWS

Informacje z polityki.

Ziobro chce nagrywać notariuszy

Koniec z lichwiarskimi pożyczkami, które doprowadzają wielu ludzi do tragedii? Takie jest założenie nowelizacji Ustawy o notariacie, która przewiduje nagrywanie czynności notarialnych. Zapowiedział to minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (46 l.). W Kodeksie karnym ma się pojawić zapis, że za lichwiarskie pożyczki będzie grozić kara do 5 lat więzienia. 

PSL poprze komisję do sprawy Amber Gold

Polskie Stronnictwo Ludowe poprze powołanie komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold. - Decyzja w tej sprawie zależy od PiS, ale będziemy głosowali za powołaniem tej komisji - powiedział w radiowej Jedynce szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz (35 l.). Dodał, że komisja będzie miała sens, jeśli "będzie to niosło systemowe rozwiązania na przyszłość". 

Kombatant AK pozwał niemiecką telewizję

O naruszenie dóbr osobistych żołnierzy Armii Krajowej oskarżył niemiecką telewizję publiczną ZDF Zbigniew Radłowski, 92-letni kombatant AK. Chodzi o serial "Nasze matki, nasi ojcowie", wyemitowany w 2013 roku m.in. w TVP. Radłowski twierdzi, że w serialu znalazły się sceny świadczące o tym, że AK była współwinna Holokaustowi, a Niemcy są przedstawiani jako ofiary II wojny światowej. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Krakowie, pozwani - ZDF oraz twórcy serialu - odrzucają oskarżenia. 

Zobacz także: Kaczyńska jest PRZECIWNA apelowi pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej w rocznicę Powstania Warszawskiego!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: