WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM wiadomości z polityki

EXPRESSEM wiadomości z polityki

26.07.2016, godz. 02:00
Sala obrad w sejmie
Sala obrad w sejmie foto: SE/EAST NEWS

Wiadomości z polityki w skrócie.

Prezent papieża dla syna Szydło

Okazuje się, że papież Franciszek (80 l.) wie, że syn premier Beaty Szydło (53 l.) jest kapłanem! Jak zdradziła szefowa rządu, przekazał jej specjalnie dla Tymoteusza (24 l.) różaniec. Przy okazji pytana przez tygodnik "wSieci" o zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie premier przyznała, że rozmawiała o sytuacji w Polsce w prywatnej rozmowie z Franciszkiem. - Wierzę, że to może być wizyta na miarę wizyty Jana Pawła II w 1979 r., kiedy usłyszeliśmy "nie lękajcie się". Ojciec Święty przyjeżdża do kraju wyjątkowo wytrwałego w wierze. Ale potrzebujemy pozytywnej energii, sygnału, że to, co robimy, ma sens - powiedziała.

Minister otworzy bramki

Tysiące pielgrzymów napływają do Krakowa samochodami i autokarami na Światowe Dni Młodzieży. Dlatego aby usprawnić ruch wokół miasta, Ministerstwo Infrastruktury jest gotowe otworzyć bramki na autostradzie A4. - Największy problem pojawi się wtedy, gdy autostrada wypełni się ruchem, wtedy nie będzie mowy o pobieraniu opłat - zapowiedział wiceminister Jerzy Szmit (56 l.).

Szef MON ustąpił

Nie będzie apelu smoleńskiego podczas uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na mocy zarządzenia szefa MON jest on wymagany zawsze podczas asysty wojskowej. Nie zgadzali się na to byli powstańcy. Wczoraj uzgodnili z szefem MON Antonim Macierewiczem (68 l.), że zamiast zwyczajowego apelu poległych odczytany będzie apel pamięci. Oprócz poległych powstańców będą wymienione też niektóre osoby, które zginęły w Smoleńsku, a wśród nich prezydent Lech Kaczyński (?61 l.). Powstańcy pamiętają, że to dzięki niemu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Do więzienia za rzut tortem

Trzy lata temu podczas procesu gen. Czesława Kiszczaka (?90 l.) rzucił w sędzię tortem, a teraz pójdzie za to do więzienia. I to na 10 miesięcy, ponieważ warszawski sąd okręgowy podwyższył karę o osiem miesięcy. Mowa o Zygmuncie Mierniku, który w zakładzie karnym ma się stawić 1 sierpnia. - Zostałem skazany za "protest tortowy", czyli za protest przeciwko sędziom, którzy skutecznie uniemożliwiali osądzenie zbrodniarzy stanu wojennego - mówi Zygmunt Miernik w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Skazanemu chce pomóc poseł Kornel Morawiecki (75 l.), który ma wysłać interpelację do ministra sprawiedliwości z prośbą o kasację sprawy.

 

Zobacz także: Poseł do koleżanki z opozycji: "Niezła z ciebie dupeczka"

Źródło: RUPTLY/x-news
tagi: Beata SZYDŁO
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: