WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wiadomości ze świata polityki w skrócie

Wiadomości ze świata polityki w skrócie

21.09.2016, godz. 02:00
Sejm, sala, obrady
foto: SE/EAST NEWS

Premier Beata Szydło o służbie zdrowia; Od właściciela baru z kebabami do wicedyrektora departamentu do spraw badań w spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - co się wydarzyło w polityce?

Premier Szydło o służbie zdrowia

- Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort zdrowia - powiedziała premier Beata Szydło (53 l.) po spotkaniu z przedstawicielkami Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność". Do spotkania doszło wczoraj w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" po tym, jak kobiety od poniedziałku okupowały budynek Ministerstwa Zdrowia, domagając się poprawy warunków i ustalenia płacy minimalnej pracowników służby zdrowia. Po rozmowach z ministrem Konstantym Radziwiłłem (58 l.) powiedziały, że straciły do niego zaufanie i dlatego chciały się spotkać z Szydło. - Zobowiązałam pana ministra do konkretnych działań w konkretnym czasie - dodała Beata Szydło.

Z kebabu do PGNiG

Od właściciela baru z kebabami do wicedyrektora departamentu do spraw badań w spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Taką błyskawiczną karierę w ostatnim czasie zrobił Maciej Szota, 31-letni były radny PiS pochodzący z Inowrocławia - podał portal Money.pl. Mail o nominacji w państwowej spółce wpłynął do biura poselskiego Michała Stasińskiego, polityka Nowoczesnej, którego partia zainicjowała ogólnopolską akcję #Misiewicze.

Zobacz: Tak Misiewicz służył do mszy w kościele! [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
tagi: Beata SZYDŁO
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: