WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wiadomości ze świata polityki

Wiadomości ze świata polityki

08.11.2016, godz. 02:00
Sala obrad w sejmie
Sala obrad w sejmie foto: SE/EAST NEWS

Co się wydarzyło w świecie polityki? Przekonaj się sam.

Wałęsa apeluje o pomoc do UE

Kolejne ostre wypowiedzi byłego prezydenta o sytuacji w kraju. - Polska znajduje się w ślepej uliczce - powiedział Lech Wałęsa (73 l.) w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" i zaapelował do UE o pomoc w ratowaniu demokracji w Polsce. - Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej - powiedział Wałęsa. Wywiad spotkał się z ostrą krytyką ze strony PiS. - Apel (.) w wymiarze moralnym jest fatalny - opluwanie własnego kraju jest rzeczą haniebną - powiedział w TVN24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki (53 l.). 

Polacy gotowi do obrony

Czy i w jakim stopniu jesteśmy gotowi do poświęceń dla ojczyzny? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwała pracownia IBRiS, która przygotowała sondaż na zlecenie "Rzeczpospolitej". Wynika z niego, że zdecydowana większość (87 proc. ankietowanych) poświęciłaby drobne sumy pieniędzy, ale aż 44 proc. byłoby gotowych oddać zdrowie lub życie. Zdaniem badanych powinniśmy też wypełniać zobowiązania sojusznicze w ramach NATO. Na pytanie, czy w razie agresji Polska powinna podjąć się obrony państw bałtyckich, ponad 70 proc. odpowiedziało twierdząco. 

Pawłowicz atakuje RPO

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz (64 l.) ostro zaatakowała w internecie rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara (39 l.) za jego wypowiedź, że władza powinna wypełnić rekomendacje ONZ dotyczące przestrzegania praw człowieka w Polsce. "Adam Bodnar, rzecznik praw antypolskiej lewicy (.) spiskuje we wszystkich możliwych lewackich agendach świata przeciwko (.) nowej polskiej władzy" - napisała na Facebook posłanka i dodała, że rzecznik bierze "gorliwy udział w puczu przeciwko Polsce".

Zobacz: Ogórek ostrzega Hannę Lis przed niegodnym zachowaniem jej męża

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: