WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki

EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki

20.07.2017, godz. 02:00
Sejm, sala, obrady
foto: SE/EAST NEWS

Informacje ze świata polityki w skrócie.

Nagrody od prezydenta

Andrzej Duda (45 l.) w tym roku hojnie obdarował tylko dwoje swoich pracowników. Była już szefowa Kancelarii Prezydenta, a obecna wiceprezes PZU Małgorzata Sadurska (42 l.) dostała w tym roku 17 tys. zł brutto, a szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch (55 l.) - 16 tys. zł. Jak podaje Radio Zet, nie wiadomo, kiedy dokładnie nagrody zostały przyznane, a na pytanie "za co?" Kancelaria Prezydenta odpowiedziała, że premie są przyznawane w zależności od efektów pracy.

Co dalej ze szkołami?

- Wierzymy w to, że Sejm, posłowie z należytą troską i zaangażowaniem odniosą się do 910 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji - powiedział w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz (59 l.). Wczoraj sejmowa Komisja Ustawodawcza miała zająć się projektem uchwały dotyczącej wniosku o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty. Ostatecznie komisja zaproponowała przeprowadzenie referendum 17 września 2017 roku, czyli już po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Podwyżki w ZUS

Aż 100 mln złotych chce przeznaczyć Zakład Ubezpieczeń Społecznych na podwyżki! Nie będą to jednak podwyżki rent czy emerytur, lecz.wynagrodzeń pracowników ZUS. Ci ostatni od dłuższego czasu są w sporze z zarządem, a podwyżki to jeden z postulatów, które postawili nowej prezes. Dzięki porozumieniu między związkowcami a władzami ZUS każdy pracownik otrzyma 150 zł brutto podwyżki miesięcznie z wyrównaniem od stycznia 2017 roku!

Internauci szukają lidera opozycji

Donald Tusk (60 l.), Grzegorz Schetyna (54 l.), a może Paweł Kukiz (54 l.)? Żadna z tych osób zdaniem internautów nie nadaje się na lidera opozycji! Jak wynika z dwóch odrębnych sondaży, Polacy na tym miejscu widzą innych polityków. W badaniu przeprowadzonym przez polsatnews.pl spośród 12 kandydatów zdecydowana większość - 47,5 proc. - na lidera wskazała Janusza Korwin-Mikkego (74 l.). Z kolei w sondzie przeprowadzonej przez Wirtualną Polskę na pytanie, czy dobrym przywódcą zjednoczonej opozycji byłaby Ewa Kopacz (61 l.), twierdząco odpowiedziało aż 67 proc. internautów.

Zobacz także: Suski usprawiedliwia Kaczyńskiego! "Delikatne słowa prawdy"

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: