WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki

EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki

16.08.2016, godz. 02:00
Sala obrad w sejmie
Sala obrad w sejmie foto: SE/EAST NEWS

EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki: Pięta, Wałęsa.

Poseł PiS szokuje

Kary za nawoływanie między innymi do aborcji to najnowszy pomysł posła PiS Stanisława Pięty (45 l.), który do tej pory słynął głównie z krytykowania szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka (63 l.). Polityk podzielił się swoją propozycją na Twitterze, gdzie odpowiedział na jeden z postów o tym, kiedy małżeństwa jednopłciowe będą w Polsce legalne. - Nigdy. Nawoływanie do aborcji, eutanazji i propagowanie dewiacji będzie karalne - napisał stanowczo. Odpowiedzieć mu postanowił poseł Nowoczesnej, Adam Szłapka (32 l.). - No to mamy pierwszego ajatollaha - zakpił, porównując Piętę do islamskich twórców prawa.

Podwyżki dla żołnierzy

Na początku 2017 r. żołnierze mają dostać podwyżki dzięki rozporządzeniu podpisanemu przez prezydenta Andrzeja Dudę (44 l.). Ma to być 380 zł więcej. - Dotychczasowe przeciętne uposażenie żołnierza było niższe niż uposażenie innych służb mundurowych. Ten krok ma służyć właśnie wyrównaniu i dowartościowaniu sił zbrojnych, których rola dla bezpieczeństwa kraju niepomiernie wzrasta w obecnej sytuacji międzynarodowej - powiedział w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch (54 l.).

Wałęsa znów atakuje Kaczyńskiego

- Jarosław Kaczyński ponosi największą odpowiedzialność za tragedię smoleńską, a także za niszczenie dorobku Solidarności. Marnotrawi też wypracowany dorobek w nielogiczny populizm. Demagogią kłóci Polaków - oskarżył na Facebooku prezesa PiS Lech Wałęsa (73 l.). Według byłego prezydenta Polski należy jak najszybciej pozbyć się Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) z polityki. - Kaczyński z PIS-em musi jak najszybciej odejść. Dla dobra Polski i Polaków - zaapelował. To kolejny z serii wpisów Wałęsy, w których atakuje Kaczyńskiego i PiS.

Zobacz: Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Prezydent Duda: Naród jest dumny z żołnierzy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: