WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Expressem: Woda nie zdrożeje. Gowin wyśle satelitę. Zatrzymania za taśmy

Expressem: Woda nie zdrożeje. Gowin wyśle satelitę. Zatrzymania za taśmy

20.10.2016, godz. 02:00
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin foto: EAST NEWS

Polityczne wiadomości w skrócie.

Woda nie zdrożeje

Do wieczora ważyły się we wtorek losy nowego prawa wodnego. Zgodnie z zapowiedzią rząd przyjął ustawę, w myśl której woda miała zdrożeć. Podwyżki jednak nie będzie! Taką decyzję podjęła premier Beata Szydło (53 l.). - Na wniosek pani premier cała Rada Ministrów przyjęła poprawkę do ustawy, dotyczącą utrzymania dotychczasowego systemu opłat za wodę - powiedział nam rzecznik rządu Rafał Bochenek (30 l.). Oznacza to, że w przyszłym roku obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r.

Gowin wyśle satelitę

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (55 l.) ujawnił, że Chińczycy w 2018 roku chcą wysłać na orbitę Księżyca polsko-chińskiego satelitę! - Chińczycy traktują nas jak równorzędnego partnera - powiedział wczoraj Gowin. Satelita ma zbadać niewidoczną z Ziemi półkulę Księżyca. Na jego pokładzie znajdować się mają nowoczesne instrumenty pomiarowe, wyprodukowane przez polskich naukowców.

Zatrzymania za taśmy

Krzysztof S., właściciel jednej z sieci agencji detektywistycznych, oraz Katarzyna W., pracownica agencji, zostali zatrzymani w związku z aferą podsłuchową - dowiedziało się RMF FM. Krzysztof S. i Katarzyna W. mieli oferować za pieniądze nagrania rozmów podsłuchanych w warszawskiej restauracji Sowa & Przyjaciele. Krzysztof S. w rozmowie z radiem oświadczył, że nie posiadał żadnych nagrań z afery podsłuchowej ani nikomu nie próbował ich sprzedać. Jedynym powodem akcji prokuratury według S. mogło być to, że "zna Marka Falentę" - głównego oskarżonego w procesie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: