WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

15.07.2016, godz. 02:00
Przemysław Wipler (KORWIN)
Przemysław Wipler (KORWIN) foto: Facebook

Wieści z polityki.

Korwin chroni Wiplera

Na stronie internetowej ugrupowania KORWiN pojawiła się informacja o zmianie w statucie dotyczącej członkostwa. Do tej pory członkiem partii nie mogła być osoba, która została skazana prawomocnym wyrokiem. Teraz ugrupowanie zmieniło zdanie i dodało zapis, że przestępstwo musi być "popełnione z niskich pobudek". Jak się okazuje, do zmiany statutu doszło 17 czerwca. Właśnie wtedy zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie Przemysława Wiplera (38 l). Sąd za bójkę z policją skazał wiceprezesa partii KORWiN na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Tymi, którzy dokonali zmiany statutu, byli: Janusz Korwin-Mikke (74 l.), europoseł Jarosław Iwaszkiewicz (54 l.) i... sam Wipler.

Czabański będzie kandydował

Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański (68 l.) zgodził się kandydować do Rady Mediów Narodowych. - Moją kandydaturę zgłosi klub PiS. Celem Rady Mediów Narodowych będzie między innymi powoływanie władz mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej. Natomiast głównym zadaniem Rady Mediów Narodowych będzie nakłanianie TVP, PR i PAP do współdziałania. Każde z tych mediów miało zwyczaj działać osobno, a nawet współpracowały z konkurencją - mówił minister na antenie radiowej Trójki.

Prezydent jest lekceważony?

Włodzimierz Cimoszewicz (66 l.) uważa, że "prezydent [Andrzej Duda] jest marionetką w rękach innego polityka". Do takiego wniosku były wicepremier i minister spraw zagranicznych doszedł na podstawie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego (67 l.), podczas której prezes PiS podziękował za szczyt NATO rządowi i poszczególnym ministrom, ale... zapomniał o Andrzeju Dudzie. Występując w TVN 24 Cimoszewicz powiedział, że jeśli podziękowanie nie było przejęzyczeniem, oznacza to, że prezydenta już publicznie się lekceważy.

Zobacz: „To kluczowy moment naszego Sojuszu”. Koniec szczytu NATO w Warszawie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: