WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

28.07.2016, godz. 02:00
uchodźcy
uchodźcy foto: AP

Wieści ze świata polityki.

Rada mediów już w komplecie

Znamy już pełny skład Rady Mediów Narodowych, która decydować będzie m.in. o władzach mediów publicznych. Prezydent Andrzej Duda (44 l.) powołał do niej dwie osoby. - Juliusza Brauna (68 l.), którego zgłosiła Platforma Obywatelska, i Janusza Podżornego, którego wytypował ruch Kukiz'15. Braun był m.in. prezesem TVP w latach 2011-2015, Podżorny przez wiele lat pracował jako dziennikarz PAP i Radia Zet, ostatnio jako rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności. W radzie zasiądzie też trzech posłów PiS, wybranych wcześniej przez Sejm - Krzysztof Czabański (68 l.), Joanna Lichocka (46 l.) i Elżbieta Kruk (57 l.). 

Nie chcemy uchodźców

Aż 66 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki przybywających do UE - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego na przełomie czerwca i lipca. 26 proc. jest za otwarciem granic, a 8 proc. badanych nie ma zdania. Z badania wynika także, że 53 proc. ankietowanych nie zgadza się na przyjmowanie przez Polskę uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. Aprobuje to 40 proc., a 7 proc. nie ma zdania. Mimo to, według CBOS, 57 proc. badanych jest za udzieleniem azylu mieszkańcom wschodniej Ukrainy. 

Resort skarbu do likwidacji

Rząd Beaty Szydło (53 l.) zdecydował o likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Resort, na którego czele stoi Dawid Jackiewicz (43 l.), będzie funkcjonował tylko do końca tego roku. Od stycznia 2017 roku jego obowiązki przejmie nowy podmiot. "Istotnym elementem reformy ma być w szczególności likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa i przekazanie wybranych kompetencji dotyczących nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa (...) do wyspecjalizowanego podmiotu" - podało Centrum Informacyjne Rządu. 

Zobacz: Gronkiewicz-Waltz ostrzega: PiS wyprowadzi nas z UE

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: