WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

23.08.2016, godz. 02:00
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

Wieści z polityki.

Chcą osądzić Szydło

Czy premier Beata Szydło (53 l.) stanie przed sądem? Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez szefową rządu i członków Rządowego Centrum Legislacji złożyła prywatna osoba. Chodzi o nieopublikowanie wyroku z 11 sierpnia. Trybunał Konstytucyjny uznał wówczas, że nowa ustawa o TK autorstwa PiS jest częściowo niekonstytucyjna. A na niejawnym posiedzeniu TK uznał za niezgodne z konstytucją część zapisów ustawy z 22 lipca.

Dymisja szefa "Wprost"

Zmiana na stanowisku redaktora tygodnika "Wprost". Tomasz Wróblewski (57 l.), kierujący tygodnikiem od marca 2015 roku, przestał sprawować funkcję, którą przejął po Sylwestrze Latkowskim (50 l.). Od poniedziałku nowym szefem "Wprost" jest Jacek Pochłopień, który od sierpnia 2015 roku był zastępcą Wróblewskiego. Wcześniej przez prawie 10 lat sprawował funkcję zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika "Forbes".

Ziobro znów bada korupcję

Podejrzeniami o korupcję w Sądzie Najwyższym zajmie się Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Sprawa powoływania się na wpływy w sądzie i podejrzeń o korupcję ruszyła na nowo po decyzji, jaką wydał minister sprawiedliwościowi i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (46 l.). We wrześniu 2012 roku krakowska Prokuratura Apelacyjna umorzyła śledztwo. Podobnie zrobiła gdańska prokuratura, której zbadanie sprawy zlecił ówczesny prokurator generalny Andrzej Seremet (57 l.). Teraz sprawa ma ruszyć na nowo.

Zobacz: Prezydent Kazachstanu już w Polsce. Będą protesty

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: