WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM - Ziobro pozywa Halickiego

EXPRESSEM - Ziobro pozywa Halickiego

26.11.2016, godz. 02:00
 ZBIGNIEW ZIOBRO
ZBIGNIEW ZIOBRO foto: Super Express

Wieści z polityki - Ziobro pozywa Halickiego, Duda u adwokatów, Miliard oszczędności

Ziobro pozywa Halickiego

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (46 l.) idzie na wojnę z posłem Platformy Obywatelskiej Andrzejem Halickim (55 l.). Ziobro w pozwie o ochronę dóbr osobistych domaga się od Halickiego przeprosin w sprawie "nieprawdziwego zarzutu zdefraudowania środków finansowych". Cała sprawa ma związek z publikacją "Newsweeka", według którego partia Zbigniewa Ziobry, czyli Solidarna Polska, zamiast przeznaczyć 40 tysięcy unijnych euro na konferencję klimatyczną, miała zorganizować za to swój partyjny kongres w Krakowie. 

Miliard oszczędności

Nawet miliard złotych zaoszczędzi w ciągu 10 lat budżet na likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Resort ma przestać funkcjonować od stycznia przyszłego roku. Sprawy, którymi obecnie się zajmuje, mają zostać przekazane do innych ministerstw. Dotychczasowe kompetencje ministra skarbu państwa ma przejąć minister infrastruktury. Z kolei nadzór nad spółkami Skarbu Państwa będą sprawować ministrowie, pełnomocnicy rządu lub państwowe osoby prawne.

Duda u adwokatów

Andrzej Duda (44 l.) gościł w Krakowie na Krajowym Zjeździe Adwokatury. I odniósł się m.in. do problemu nieetycznego działania adwokatów. Przed centrum kongresowym kilkanaście osób pikietowało przeciwko polityce prezydenta. Także na sali niektórzy delegaci trzymali w górze egzemplarze Konstytucji RP, gdy przemawiał najważniejszy polityk. Prezydent zapewnił adwokatów o swoim poparciu i poprosił ich, by w sprawach politycznych zachowali obiektywizm. 

Zobacz: Szokujący sondaż: 84 proc Polaków nie odczuło "dobrej zmiany"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: