WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Facebook BLOKUJE narodowców! Będzie protest!

Facebook BLOKUJE narodowców! Będzie protest!

27.10.2016, godz. 12:06
PO chce ZDELEGALIZOWAĆ ONR. Jest odpowiedź narodowców
foto: Super Express

Ze stron Facebooka zniknęły profile m.in. Marszu Niepodległości, ONR, Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej. Ponadto administratorzy mają blokować profile poszczególnych działaczy. Akcja usuwania a następnie przywracania na jakiś czas owych profilów trwa już od kilku miesięcy. Oburzeni narodowcy zapowiedzieli już swój protest pod siedzibą Facebooka w Warszawie.

 

Witold Tumanowicz, jeden z organizatorów Marszu Niepodległości uważa, że to klasyczna cenzura. Jak zapowiedział: - Będziemy się domagać równego traktowania, bo mamy dziś do czynienia z metodyczną akcją usuwania stron. Myślimy też o krokach prawnych.

Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki przypomina, że profil Stowarzyszenia Marsz Niepodległosci miał 250 tys. fanów, Ruchu Narodowego 170 tys., a Młodzieży Wszechpolskiej 80 tys. W jego opinii publikowane treści nie naruszały standardów FB.

Portal społecznościowy zaprzecza, by pracownicy polskiego oddziału mieli wpływ na usuwanie stron. Jak informuje: - Ufamy osobom, które korzystają z naszej platformy i to własnie one mogą i zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają standardy.

Warto jednak przypomnieć, że podejrzenia o brak apolityczności FB był już kwestionowany: Facebook jest apolityczny? Dziennikarz ujawnia, że niekoniecznie...


Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: