WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Facebook jest apolityczny? Dziennikarz ujawnia, że niekoniecznie...

Facebook jest apolityczny? Dziennikarz ujawnia, że niekoniecznie...

10.10.2016, godz. 09:51

W ostatnich dniach głośno było o obraźliwym profilu na Facebooku, który organizował "Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Jednocześnie wiele profilów związanych np. z organizacjami patriotycznymi czy katolickimi zwracało uwagę na to, że FB cenzuruje ich treści. Mogło się wydawać, że to jednak trochę paranoiczne wyobrażenia, jak jednak ujawnił dziennikarz Cezary Gmyz, coś może być na rzeczy. Okazuje się bowiem, że jedna z pracownic polskiego oddziału Facebooka, Sylwia de Weydenthal jest zagorzałą zwolenniczką Komitetu Obrony Demokracji i często uczestniczy w ich manifestacjach.
Sylwia de Weydenthal pełni w Facebooku funkcję Client Partner CEE, czyli partnera na Europę Środkowo-Wschodnią od kwietnia 2014 roku. Wcześniej pracowała w takich zagranicznych korporacjach jak np. Danone Waters Żywiec Zdrój S.A., Grupa Żywiec Heineken, Coca-Cola Company i Saatchi&Saatchi.

Gdy internautka udostępniła odpowiedź Facebooka na swoje zgłoszenie dotyczące "Mistrzostw Polski w szkalowaniu papieża" ("nie stwierdziliśmy, aby naruszało ono standardy społeczności") dziennikarz Cezary Gmyz szybko odpowiedział, co mogło być tego przyczyną:

 

 

Następnie dodał kolejnego tweeta:

 

 

Na koniec podsumował: - Wszyscy wiedzą, że szefami GW są Michnik i Jarosław Kurski ale dziś większą siłę rażenia ma facebook. Warto więc wiedzieć kto go robi (...) Nie mam też najmniejszych złudzeń, że następnym po fb celem politporawnych będzie twitter ale póki co tu jeszcze można popaszczyć.

Zobacz także: Był kierownikiem basenu, AWANSOWAŁ do ministerstwa!

Źródło: Radio Kraków
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: