WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka FATALNE oceny rządu Beaty Szydło! Wyniki sondażu dla SE.pl

FATALNE oceny rządu Beaty Szydło! Wyniki sondażu dla SE.pl

20.09.2016, godz. 09:53
Rząd Beaty Szydło
Rząd Beaty Szydło foto: SE/EAST NEWS

Przez okres wakacji spekulowało się, że na jesieni dojdzie do personalnych korekt w rządzie Beaty Szydło. Rekonstrukcja rządu miała przyczynić się do jego lepszej pracy. Ostatecznie stanowisko stracił jedynie minister Dawid Jackiewicz (z i tak likwidowanego Ministerstwa Skarbu), zaś reszta rządu pozostała bez zmian. Sądząc po wynikach sondażu dla SE.pl, może nie być to najwłaściwsza decyzja Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ obecny rząd Beaty Szydło jest oceniany bardzo negatywnie!

Instytut Badań Pollster zadał respondentom pytanie: "Jak oceniasz rząd Beaty Szydło?". Badana próba Polaków była bardzo krytyczna względem obecnego rządu. Prawie połowa ankietowanych (44%) oceniła rząd Beaty Szydło negatywnie, z czego 24% wybrało opcję "bardzo źle", zaś 20% opcję "źle". Ponadto 25% respondetów wystawiło ocenę średnią, zaś 7% uznało, że nie ma zdania w tej kwestii. To sprawia, że niecała 1/4 ankietowanych (24%) obecne rządy oceniło pozytywnie, z czego opcję "dobrze" wybrało 17%, zaś "bardzo dobrze" jedynie 7%.

 

 

Dr Wojciecj Jabłoński, politolog z UW przyznał, że nie jest zaskoczony takimi wynikami. Jak powiedział: -  Odwieczne prawo opinii publicznej jest takie, że zawsze będzie ona żądać więcej. Trzeba jednak dodać, że jest ona z definicji nienasycona. Program "500+" spowszedniał, a rząd nie ma już jak dorzucić kolejnych pieniędzy z budżetu. Krótkotrwałym ratunkiem mógłby być nowy masowy program socjalny, na który jednak ciężko sobie wyobrazić, by rząd znalazł pieniądze. PiS przez wiele lat obśmiewało praktykę "rekonstrukcji rządu" w czasach PO, samo może jednak być niedługo zmuszone do takiego ruchu.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-15.09.2016 roku na próbie 1054 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.

Zobacz także: SMOLEŃSK "obowiązkowy" dla szkół? Wyniki sondażu dla SE.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: