WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Fundację byłego prezesa TK HOJNIE wspierał również m.in. Schetyna!

Fundację byłego prezesa TK HOJNIE wspierał również m.in. Schetyna!

25.10.2016, godz. 12:05
Jerzy Stępień
foto: Super Express

W poniedziałek media obiegła informacja o wysokich kwotach, jakimi stołeczny ratusz wspierał m.in. fundację byłego prezesa TK Jerzego Stępnia. Jak oceniono, może być to jedna z przyczyn, dlaczego tak wspiera on obecnie opozycję, ponieważ w momencie wejścia w życie nowej ustawy o statusie sędziów TK zabronione zostanie im (tym w stanie spoczynku) m.in. bezpośrednie lub pośrednie korzystanie z funduszy pochodzących od polityków. Tymczasem, jak się okazuje, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej miała również inne państwowe źródła wsparcia. W 2015 roku uzyskała ona z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, kierowanego wówczas przez Grzegorza Schetynę, 900 000 zł! Wśród innych darczyńców są również np.: Rada Europy, Fundacja im. Stefana Batorego oraz liczne polskie urzędy.

 

Użytkownik Twittera, antyleft, który pierwszy wskazał sumy dotacji, jakie otrzymywała wspomniana fundacja ujawnił, że w 2015 r., kierowane wówczas przez Grzegorza Schetynę MSZ przelało na konto FRDL prawie 900 tys. zł pochodzących z budżetu państwa:

 

 

Drążąc dalej temat prof. Kamil Zaradkiewicz dodał m.in. screen listy kolejnych organizacji i instytucji, które w 2015 r. finansowały fundację byłego prezesa TK. Wśród nich były urzędy pracy w: Opolu, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, urząd miasta Krakowa, urzędy marszałkowskie województw: lubuskiego, opolskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Ponadto wyróżnić można Radę  Europy (której instytucją jest Komisja Wenecka), Fundację im. Stefana Batorego, marszałeka Senatu, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Lista sponsorów jna tym jednak się nie kończy:

 

 

Jak wyliczał m.in. w swoich wpisach Zaradkiewicz:
- Reasumując,tylko w latach 2011-2014 z Ministerstwa Administracji i Cyfr. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzymała dotacje ok 17 mln zł
- Minister Kosiniak-Kamysz w 2013 r. Przyznał "tylko" niewiele ponad 300.000 zł.
- W 2012 r. Minister Boni był jeszcze hojniejszy - 6,5 mln zł.
- Dotacja ministra Rafała Trzaskowskiego w 2013 r. - 6,25 mln zł.
- Od ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego 1,5 mln zł dotacji w 2014 r.

Dodatkowo złośliwie skomentował:

 

 

Po publikacji materiałów, które wywołały dużą burzę użytkownik antyleft postanowił na jakiś czas usunąć swoje konto. Jak uzasadniał w oświadczeniu:

 

 

Zobacz także: SZOKUJĄCE KWOTY jakimi Warszawa obdarowywała m.in. fundację byłego prezesa TK

 

 

 
Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: