WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Gabinet Cieni PO - Schetyna na czele. Kto w składzie?

Gabinet Cieni PO - Schetyna na czele. Kto w składzie?

17.11.2016, godz. 11:36
Grzegorz Schetyna
foto: Super Express

Będą śledzić poczynania, recenzować, oceniać i zauważać każda wpadkę rządu Beaty Szydło! Gabinet Cieni Platformy Obywatelskiej zostanie ogłoszony w czwartek. W samo południe poznamy szefa Gabinetu Cieni, jego zastępców i szefów poszczególnych ministerstw. Skład gabinetu Cieni PO przedstawi przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna.

Z Gabinetem Cieni mieliśmy już do czynienia w polskiej polityce. Najpierw powołała go Po w okresie pierwszych rządów PiS, a potem PiS w czasach władzy PO. Teraz pora na kolejny Gabinet Cieni. Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadali jego powstanie już od kilku tygodni, ale dopiero dziś zostanie oficjalnie zaprezentowany skład Gabinetu Cieni. W czwartek na specjalnej rady krajowej PO, punktualnie o 12.00 przewodniczący partii Grzegorz Schetyna ogłosi skład Gabinetu Cieni. Wiadomo, że na czele Gabinetu Cieni stanie właśnie Schetyna, a jego zastępcami będą Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak. Poczynania poszczególnych ministerstw będą śledzić: finansów Włodzimierz Nykiel, ministerstwa spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski, ministerstwa obrony narodowej Czesław Mroczek, ministerstwa zdrowia Tomasz Grodzki, ministerstwa edukacji narodowej Urszula Augustyn, ministerstwa spraw wewnętrznych Borys Budka, ministerstwa energetyki Zdzisław Gawlik, ministerstwa środowiska Gabriela Lenartowicz, ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej Jarosław Duda, ministerstwem gospodarki Maria Janyska.

Czym konkretnie będzie zajmował się Gabinet Cieni stworzony przez Platformę? Na oficjalnej stronie PO czytamy: - Gabinet Cieni będzie zespołem w swojej konstrukcji podobnym do rządu – z premierem na czele, z wicepremierami, a także ministrami odpowiedzialnymi za poszczególne obszary. Zadaniem poszczególnych ministrów Gabinetu Cieni będzie recenzowanie działań obecnego rządu, a także przedstawianie alternatywnych rozwiązań.

Przypomnijmy, że Gabinety Cieni funkcjonują w krajach o anglosaskiej tradycji.

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: