WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Giertych o Kaczyńskim: "Podżega do PRZESTĘPSTWA"

Giertych o Kaczyńskim: "Podżega do PRZESTĘPSTWA"

13.08.2016, godz. 14:39

Roman Giertych był ostatnio gościem w TVN24. Zapytany o sprawę Trybunału Konstytucyjnego odparł krótko, że Jarosław Kaczyński podżega do przestępstwa. Jako prawnik, stwierdził, że za ten czyn szefowi PiS, grozi do 10 lat więzienia!

Roman Giertych był niedawno gościem Jolanty Pieńkowskiej w TVN24. Prowadząca poruszyła sprawę nieopublikowanego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W pewnym momencie Giertych stwierdził, że Kaczyński może trafić do więzienia! - Ewidentnie mamy do czynienia z sytuacją, w której Jarosław Kaczyński podżega, mówiąc językiem prawa karnego, do tego, aby wyroku nie publikować, co jest obowiązkiem prezesa rady ministrów. I ponieważ jest prezesem partii, to podżeganie ma charakter albo sprawstwa kierowniczego, albo zachęcania do rzeczy, która jest karalna - powiedział były szef Ligi Polskich Rodzin.

Jak zauważył mecenas Giertych, w Polsce podżeganie do popełnienia przestępstwa, jest traktowane przez sąd de facto jako popełnienie przestępstwa. Co za to grozi? - Jeżeli przyjmiemy, że mamy do czynienia z poważnym naruszeniem interesu publicznego, to 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli nie, no to mamy do 3 lat - stwierdził Giertych.

Zobacz: Giertych bierze 1500zł od rządu i wydaje na walkę z PiS

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: