WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Giertych WYŚMIEWA tytuł "Człowieka Roku" Macierewicza

Giertych WYŚMIEWA tytuł "Człowieka Roku" Macierewicza

25.10.2016, godz. 14:49
Roman Giertych drwi: Niech Antoni Macierewicz zostanie szefem PKW!
foto: Super Express

Roman Giertych gościł we wtorek w radiu TOK FM. W rozmowie z Mikołajem Lizutem mocno wyśmiał tytuł "Człowieka Roku", jaki w weekend otrzymał minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. Deprecjonował on wagę tego wyróżnienia, przebił je swoim "osiągnięciem" i wskazał, że taki werdykt to skandal dla... Jarosława Kaczyńskiego.

Jak stwierdził Giertych, taka decyzja wydawnictwa "Biały Kruk" to: - Brutalny atak na Jarosława Kaczyńskiego! Chyba sam pan przyzna, że tytuł Patrioty Roku powinien przypadać co roku Kaczyńskiemu. Dodał również, że szef MON nagrodę dostał "przez swoją agendę", ponieważ: - To było wydawnictwo, które on sponsoruje. Dał sobie ten tytuł. Sytuację tę porównał do lat dawnych, mówić: - Pamiętam jak dzieckiem byłem, gdy mój ojciec oglądając "Dziennik Telewizyjny" wybuchnął nagle głośnym śmiechem w momencie, w którym podano informację, że Breżniew otrzymał nowy order. Wytłumaczył mi, że jak ktoś sobie sam nadaje order, to można się tylko z niego śmiać.

Następnie zdeprecjonował tytuł Macierewicza, ironizując: - Nie zazdroszczę, dlatego, że wczoraj Fundacja Obrony Demokracji, którą ja założyłem i której przewodniczę, mianowała mnie Patriotą Dekady. Zapytany, czemu nie stulecia, kontynuował: - Jeżeli złoży pan taki wniosek do rady Fundacji, być może zostanie pozytywnie rozpoznany. Na razie ze względu na moją legendarną pokorę zadowoliłem się Patriotą Dekady.

Całość swoich wywodów podsumował słowami: - Ja, jako Patriota Dekady, cieszę się, że Macierewicz został Patriotą Roku i martwię się, że nie został nim Kaczyński.

Jeden z internautów wskazał już przyszłorocznego kandydata do tej nagrody:

 

 

Zobacz także: PiS podąża śladem PO: MILIONY ZŁOTYCH przyznane na nagrody!

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: