WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka GiS-u znów rapuje! Tym razem o... grzybach

GiS-u znów rapuje! Tym razem o... grzybach

06.09.2016, godz. 13:30
GRZYBY.
BOROWIK TRUJĄCY. foto: Super Express

Marek Posobkiewicz, kierownik Głównego Inspektoratu Sanitarnego jako raper GIS-u przestrzegał już wszystkich przed dopalaczami, lub też zachęcał do szczepień. Tym razem wziął udział w większej kampanii „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”. Ma ona uczulać zbieraczy, gdyż pogoda sprzyja dobremu sezonowi grzybowemu, tymczasem pojawiły się już pierwsze doniesienia o zatruciach.

 

GIS-u radzi, by zbierać tylko te grzyby, które znamy i które mają tzw. gąbkę pod kapeluszem. Należy natomiast unikać grzybów, które mają pod kapeluszem tak zwane blaszki.

Posobkiewicz twierdzi, że po ostatnim klipie był namawiany do zmiany muzyki, która jest podkładem do jego rymów, ale uznał, że lepiej trzymać się sprawdzonych metod.

Jak rapuje: - Proszę, uważaj na grzyby, skonsumujesz trującego, możesz zaraz być nieżywy... Gdy zjesz grzyba trującego, może ciebie zmasakrować, a wystarczy zjeść jednego, by poważnie zachorować.  Przypomina, że wystarczy doba, by muchomor sromotnikowy zniszczył wątrobę. Dodaje, by nie podawać grzybów dzieciom.

Jak dla WP komentował Jan Bodnar, rzecznik prasowy: - W tym roku było już przynajmniej kilka ciężkich zatruć. Chcieliśmy zwrócić uwagę, że nawet najbardziej doświadczonych grzybiarzy gubi rutyna (...) Mówiąc językiem młodzieżowym, szef w ten „bekowy” sposób stara się zwrócić uwagę na ważne tematy. Profesjonalista powiedziałby, że to słabe, ale klipy cieszą się ogromną popularnością. To po prostu działa.

Całe nagranie wygląda następująco:

 

 

Zobacz także: PO chce ZDELEGALIZOWAĆ ONR. Jest odpowiedź narodowców

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: