WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Gliński przeprasza! Za co?

Gliński przeprasza! Za co?

28.11.2016, godz. 02:00
 PIOTR GLIŃSKI
PIOTR GLIŃSKI foto: Super Express

Burza wokół zaskakujących słów wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego (62 l.). Kiedy stwierdził, że jest gotów przeprosić działaczy organizacji pozarządowych, m.in. córkę byłego prezydenta Zofię Komorowską (37 l.) i córkę prezesa Trybunału Konstytucyjnego Różę Rzeplińską (39 l.), od jego słów odcięło się Prawo i Sprawiedliwość. Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek (49 l.) słowa wicepremiera to jego "prywatna opinia".

Słowa wicepremiera mają związek z materiałami "Wiadomości" TVP o dotowaniu niektórych fundacji. Wzbudziły one ogromne emocje wśród komentatorów, zwłaszcza na Twitterze. W materiale wymieniono m.in. Zofię Komorowską, córkę Bronisława Komorowskiego (64 l.), która jest wiceprezeską Fundacji Pracownia Badań Innowacji Społecznych, a także Różę Rzeplińską, córkę prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego (67 l.), która zasiada we władzach Stowarzyszenia 61. - To nie jest właściwe, gdy próbuje się analizować zjawiska społeczne w ten sposób, że sprowadza się całe zjawisko do kwestii relacji prywatnych czy rodzinnych. To, że ktoś jest czyjąś córką, jest z kimś spokrewniony, nie znaczy, że działania instytucji, z którą jest związana ta osoba, są od razu naganne i należy je krytykować. W związku z tym, jeżeli ktoś poczuł się urażony, osobiście czuję się zobowiązany do złożenia przeprosin. I tak np., mówiąc bardziej konkretnie, jestem gotów przeprosić panią Zofię Komorowską czy Różę Rzeplińską (.) - powiedział Gliński. Jego słowa spotkały się z ripostą rzeczniczki PiS. - To wyłącznie opinia wicepremiera Glińskiego. Nie ma żadnych powodów, aby przepraszać za materiały przygotowywane przez niezależną stację telewizyjną - powiedziała Beata Mazurek.

Beata Mazurek:

- To wyłącznie opinia wicepremiera Glińskiego. Nie ma żadnych powodów, aby przepraszać za materiały przygotowywane przez niezależną stację telewizyjną. Gdy członkowie PiS i ich rodziny znajdują pracę np. w instytucjach publicznych, media robią z tego wielki skandal i podnoszą wrzawę (...) Nie widzimy powodu, aby przepraszać.

Zobacz: Rząd pomoże 3 milionom Polaków. SZCZEGÓŁY podatku dochodowego

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: