WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Gmyz WYJAWIA: Zmienią się zarzuty za Smoleńsk

Gmyz WYJAWIA: Zmienią się zarzuty za Smoleńsk

11.09.2016, godz. 13:18
Smoleńsk. Wrak Tu-154M
Smoleńsk. Wrak Tu-154M foto: EAST NEWS

W sobotę Cezary Gmyz, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy" mówił w TVP Info, że ma informacje o nowych dowodach w sprawie katastrofy smoleńskiej. A to może oznacza, że postawione zostaną nowe zarzuty w sprawie. Wieści o nowych dowodach potwierdził w niedzielę w rozmowie z TVP Info przewodniczący niedawno powstałej podkomisji smoleńskiej.

- Pojawił się nowy materiał dowodowy, zapis foniczny z tego, co się działo na wieży kontroli lotów w Smoleńsku. Do tej pory dysponowaliśmy tylko korespondencją między wieżą a tupolewem. Z moich informacji wynika, że zmienią się zarzuty wobec kontrolerów lotu na umyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lotnicznym – powiedział w TVP Info Gmyz. Jego zdaniem nowe informacje mogą sprawić, że zmienić się mogą zarzuty postawione kontrolerom z lotniska Smoleńsk-Siewiernyj.

Informacje o tym, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazała podkomisji smoleńskiej nowe materiały dowodowe w sprawie katastrofy z 10 kwietnia, potwierdził w rozmowie z TVN Info dr Wacław Berczyński, przewodniczący podkomisji. - ABW przekazała nowe materiały dowodowe dotyczące przyczyn katastrof - przyznał Berczyński. Jedną z najbardziej istotnych rzeczy jest informajca dotycząca różnicy wysokości, jaką podawali pilotom rosyjscy kontrolerzy.

Sprawdź: Kompropmitująca WPADKA Kijowskiego!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: