WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Gorąco w polityce. Kongres PiS i Rada Krajowa PO. PiS przedstawił plany na przyszłość [RELACJA NA ŻYWO]

Gorąco w polityce. Kongres PiS i Rada Krajowa PO. PiS przedstawił plany na przyszłość [RELACJA NA ŻYWO]

01.07.2017, godz. 11:05
Kongres PiS w miejscowości Przysucha
Kongres PiS w miejscowości Przysucha foto: EAST NEWS

Sobota w polityce zapowiada się gorąco. O 11 pod Radomiem rozpoczął się kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym Jarosław Kaczyński przedstawi plany PiS na nadchodzące dwa lata. W Warszawie trwa jednocześnie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Są na niej obecni m.in. Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz.

Na tapecie partii rządzącej znajdą się m.in. kwestie dotyczące emerytów. Jednym z pomysłów PiS, aby ulżyć tej grupie, jest stworzenie specjalnego programu, w ramach którego jej przedstawiciele będą otrzymywali raz w roku przed Bożym Narodzeniem 500, 400 lub 300 zł specjalnego dodatku. – Chcemy jakoś specjalnie wspomóc emerytów, ale nie zostało jeszcze sprecyzowane jak. Jednorazowe dodatki mają na razie najwięcej zwolenników. Na kongresie może paść informacja, ile będą one wynosić – powiedziała „Gazecie Wyborczej" osoba związana z rządem.

Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO z kongresu PiS

15:20 Przerwa w konferencji

15:05 "To, że środki na 500 plus się znalazły, można sprowadzić do jednego: wystarczy nie kraść. Zleciłem śledztwo które wyjaśni, dlaczego państwo było całkowicie bierne, teoretyczne, w obliczu wyłudzeń vat-owskich. Za PO sprzedawczyni nie wydała paragonu, dostała taki sam mandat jak osoba wyłudzająca miliony. My na to nie pozwolimy".

15:00 Jarosław Gowin zakońćzył przemówienie. Na scenę wchodzi Zbigniew Ziobro

14:50

14:40Nie ma większego nieporozumienia niż przypisywanie nam nastawienia antyeuropejskiego. Potrzebujemy silnego państwa - państwo marnotrawne nie byłoby ani silnym, ani skutecznym - mówił Gowin. Wspomniał teżo przedsiębiorcach. - Czas na solidarność z przedsiębiorcami - szczególnie z mikroprzedsiębiorcami. Oni najczęściej są w trudnej sytuacji materialnej. Przyczyną ich kłopotów jest niesprawiedliwie wysokie obciążenie podatkowe i właśnie do tej grupy chcemy wyciągnąć rękę i zaproponować ustawę o małej działalności gospodarczej i stopniowo zmniejszać ZUS - mówił.

14:30 Przemawia Jarosław Gowin

14:10 Morawiecki o planach na przyszłość:

- Naszym pierwszym wielkim projektem będzie program uszczelniania systemu podatkowego. Zaczęliśmy już wygrywać walkę z mafiami vat-owskimi. Dzięki tym wszystkim tym mechanizmom statystycznym, ale także dzięki kontrolom, osiągamy takie sukcesy

Wybudujemy więcej mostów w ciągu najbliższych sześciu lat, niż jest teraz w planie

Odkryjemy nowy Szlak Bursztynowy dla Polski Wschodniej

Wybudujemy 5 tysięcy zintegrowanych, bezkolizyjnych ścieżek dla rowerów

Będą darmowe podręczniki w książkach elektronicznych i książkach do słuchania

Dla młodych ludzi mamy płacę minimalną, minimalną stawkę godzinową, a dla tych bardziej przedsiębiorczych pracujemy nad Konstytucją dla Biznesu

13:55 Dla nas 16% bezrobocia to setki tysięcy ludzi bez środków do zycia, dlatego to co robimy na tym polu jest jednym z naszych największych osiągnięć.

13:45 "Dokonaliśmy czegoś absolutnie niewyobrażalnego. Ten kraj dba jak nigdy dotąd o zwykłego człowieka"

13:40

13:30 Przemawia minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki. - Przemawiać po Jarosławie Kaczyńskim to gorzej niż gonić karuzele vat-owskie. Karuzele można dogonić, a pana prezesa - można gonić, gonić i nie da się dogonić - żartuje.

13:20 Przyszedł czas na podsumowanie

12:55 Jarosław Kaczyński o planach na kolejne lata rządów

- Jest potrzeba wyklarowania przywództwa ekonomicznego rządu - to wymaga innych kwalifikacji. Ten proces nie jest jeszcze zakończony.

- W kwestii ściągalności podatków zrobiono dużo, można zrobić więcej

- O problemach finansowych w MSWiA: apeluję do ministra, by był hojny

O wyborach: jedna komisja powinna prowadzić głosowanie, druga liczyć głosy

Dla MON jest wielkie zadanie - reorganizacja sił zbrojnych. To, co stało się za Komorowskiego to jakieś horrendum - mała armia, trzy dowództwa. A u nas będzie duża armia, jedno dowództwo

Reforma sądownictwa jest absolutnie fundamentalna - od jakości sądownictwa zależy jakość życia społecznego

Reforma edukacji nie jest celem samym w sobie - chodzi o to by system był efektywny. By absolwent miał nie tylko oceny, ale kulturowe rozeznanie do życia w społeczeństwie

Musimy rewitalizować polską elitę intelektualną

Wprowadzimy lekcje estetyki w szkole - jak w wielu krajach zachodnich

Obniżyliśmy wiek emerytalny, koszty wzrosły - to jest trudne, ale jeśli sytuacja gospodarcza na to pozwoli, to trzeba będzie uczynić kilka kroków do przodu

12:45 Prezes PiS mówi o uchodźcach. - Nie ma potrzeby, żeby obniżać jakość życia Polaków - mówi. - Mamy pełne prawo powiedzieć nie - dodał. - Jesteśmy gotowi wziąćudział w uninym programie pomocowym na miejscu.

12:40 - Dwa filary naszej polityki zagranicznej to NATO i Unia Europejska. W NATO odnieśliśmy duzy sukces. Obce, ale przyjazne sojusznicze wojska są na naszym terytorium. Warszawski szczyt NATO przyniósł nam ogromny sukces. To duża zasługa prezydenta i ministra Macierewicza a także Beaty Szydło i polskiego rządu. To był super-ważny moment tych ostatnich 28 lat - mówi Kaczyński.

12:30 Prezes Kaczyński mówi o wolności mediów. - Przywracamy pluralizm w mediach elektronicznych, przywracamy wybór - mówił.

12:15 Przemawia Jarosław Kaczyński. - Idziemy we właściwym kierunku. Chcemy, by Polacy mieli równe szanse. Dziś jeszcze do tego daleko, ale to jest nasz kierunek działania - mówił. Prezes PiS przypomina zmiany insytucjonalne jakie zostały wszczęte w czasie ostatniego roku rządów PiS. Lider PiS mówi też o powołaniu Rady Mediów Narodowych i o zmianach ustawowych w Trybunale Konstytucyjnym. - Trybunał Konstytucyjny działa i wbrew temu co się mówi, nie zawsze nam sprzyjał - mówił.

12:10 Tymczasem Beata Mazurek skrytykowała występ Siemoniaka oceniając, że jego wypowiedź aktem rozpaczy i rozgoryczenia. - Zero propozycji dla Polski. Tylko PiS i brutalne słowa o odwecie - napisała na Twitterze.

12:05

11:55 Aktualnie na Radzie Krajowej PO przemawia Tomasz Siemoniak. Mówi właśnie o polskiej armii. - To jest śmiertelne zagrożenie, że ludzie jak Misiewicz dostali się do struktur armii - mówi polityk.

11:45 Jarosław Kaczyński wydaje się być dziś w wyjątkowo dobrym humorze. Pokusił się nawet o żart

11:35

11:30 Kongres PiS otworzył właśnie Jarosław Kaczyński. Dostał owacje na stojąco. Po odśpiewaniu hymnu Polski, następuje modlitwa "Wieczne Odpoczywanie" dla uczczenia pamięci dwóch delegatów PiS.

11:25 Jednocześnie w Warszawie na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej padały mocne słowa z ust Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz i innych. "Ci, którzy oszukiwali Polaków, oszukiwali budżet, zapłacą za to. Powołamy komisję śledczą", "To jest ścieżka do dyktatury, odejście od demokracji. Nie pozwolimy na to" - mówił Schetyna. Jako kolejne zagrożenie związane z rządami PiS Schetyna wskazał odcinanie Polski od Europy. - Nie pozwolimy, by Kaczyński i Szydło wyrzucili Polskę z Europy - mówił.

11:20 Zgromadzonych na kongresie wita starosta miasta Przesucha pod Radomiem, gdzie odbywa się spotkanie

11:10

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: