WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Gosiewska nie chce 5 mln wystarczy jej 750 tys. zł za śmierć męża w katastrofie smoleńskiej

Gosiewska nie chce 5 mln wystarczy jej 750 tys. zł za śmierć męża w katastrofie smoleńskiej

19.11.2016, godz. 02:00
Nie chce 5 milionów. Wystarczy je 750 tysięcy złotych
Nie chce 5 milionów. Wystarczy je 750 tysięcy złotych foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Jak ustalił "Super Express", Beata Gosiewska (45 l.) nie żąda już 5 mln zł za śmierć męża Przemysława Gosiewskiego (+46 l.) w katastrofie smoleńskiej. - Już wcześniej uzgodniłam ustną formę ugody z ministrem Antonim Macierewiczem - mówi nam europosłanka PiS. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o 250 tys. zł dla niej i dla każdego z jej dwójki dzieci.

Do Beaty Gosiewskiej dotarło już, że nie ma co liczyć na olbrzymią kwotę 5 mln zł od Ministerstwa Obrony Narodowej. Takich pieniędzy nie wypłacono bowiem dotychczas żadnemu członkowi rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Dlatego dziś europosłanka PiS przyznaje nam, że kwota, jakiej żądała, jest już nieaktualna. - Swoje oczekiwania zweryfikowałam do wysokości, jakie MON wypłaca rodzinom, której górną granicą jest 250 tys. zł - zdradza nam Gosiewska. - Przystałam na sumę, jaka jest wypłacana przez MON - dodaje. Czyżby jej finansowe zapędy ostudził pełnomocnik MON do spraw zadośćuczynień mec. Andrzej Lew-Mirski (65 l.), który niedawno na naszych łamach nawoływał do zweryfikowania żądań Gosiewskiej? - Pani Gosiewska ma prawo wystąpić o taką kwotę, jakiej zażądała. Ale najwyższe do tej pory zasądzone kwoty wynosiły od 10 tys. złdo 250 tys. zł. Jej oczekiwania nie są realne - mówił nam. Teraz, jak się okazuje, po 250 tys. zł miałoby być przyznane Beacie Gosiewskiej i dwójce jej niepełnoletnich dzieci.

Przypomnijmy, że Gosiewska i dwójka jej dzieci po katastrofie smoleńskiej otrzymali już po 250 tys. zł zadośćuczynienia. Ponadto Kancelaria Sejmu wypłaciła europosłance 100 tys. zł odszkodowania.

Zobacz: Drugi POGRZEB pary prezydenckiej w Krakowie [SZCZEGÓŁY]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: