WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Gosiewska nie dostanie 5 mln za śmierć męża Przemysława Gosiewskiego

Gosiewska nie dostanie 5 mln za śmierć męża Przemysława Gosiewskiego

08.11.2016, godz. 05:00
Beata Gosiewska, PiS
Beata Gosiewska, PiS foto: FOTO SE

Mimo że ma na koncie 2 miliony, europosłanka PiS Beata Gosiewska (45 l.) żąda grubo ponad 5 mln zł za śmierć męża Przemysława Gosiewskiego (+46 l.), który zginął w katastrofie smoleńskiej! Ale jej gigantyczne finansowe zapędy studzi pełnomocnik MON mec. Andrzej Lew-Mirski (65 l.). - Jej oczekiwania nie są realne i chyba musi je ona zweryfikować - komentuje nam prawnik.

Jak pisaliśmy, Beata Gosiewska w trzech wnioskach żąda po 1,25 mln zł zadośćuczynienia dla niej i każdego z dwojga niepełnoletnich dzieci oraz dodatkowo dla nich po 400 tys. zł odszkodowania. Jak podał portal OKO.press, Gosiewska chce także, aby każdemu z dzieci przyznano po 72 tys. zł wyrównania renty oraz dodatkowej renty w wysokości 2 tys. zł miesięcznie. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że wdowa chce dla siebie odszkodowania w wysokości aż 1,75 mln zł. Ale europosłanka nie może być wcale pewna takiej kwoty. Nie zgadza się na nią pełnomocnik resortu obrony narodowej, który zawiera ugody z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej w ramach zadośćuczynień. - Są oczekiwania i są realne możliwości. Jeśli ktokolwiek dostanie pieniądze, to dzieci. Co do samej pani Gosiewskiej, sytuacja będzie bardziej skomplikowana. Ma prawo wystąpić o taką kwotę, jakiej zażądała. Ale najwyższe do tej pory zasądzone kwoty wynosiły od 10 tys. zł do 250 tys. zł. Jej oczekiwania nie są realne i chyba musi je zweryfikować - mówi w rozmowie z "Super Expressem" mec. Andrzej Lew-Mirski. Przypomnijmy, że Gosiewska i dwójka jej dzieci po katastrofie smoleńskiej otrzymali po 250 tys. zł zadośćuczynienia, a Kancelaria Sejmu wypłaciła wdowie 100 tys. zł odszkodowania. W ubiegłym roku Gosiewska jako europosłanka zarobiła około 400 tys. zł, a na koncie, jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, ma ok. 2 mln zł oszczędności.

Zobacz: Gosiewska w rozmowie z SE: Wcale nie liczę na te pięć milionów!

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: