WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Gosiewska TŁUMACZY SIĘ z 5 milionów i mówi, że to nie tak DUŻO

Gosiewska TŁUMACZY SIĘ z 5 milionów i mówi, że to nie tak DUŻO

27.10.2016, godz. 15:54
Beata Gosiewska, PiS
Beata Gosiewska, PiS foto: FOTO SE

Czwartkowa publikacja OKO.press o tym, że wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim żąda od Ministerstwa Obrony Narodowej prawie 5 milionow złotych odszkodowania wstrząsnął opinią publiczną. Zbulwersowanie wzbudzał fakt majątku, jaki według oświadczenia majątkowego zgromadziła jako europosłanka PiS względem jej słów, że nie stać jej na zajęcia terapeutyczne dla dziecka. Przypomniano również, że otrzymała już dużą rekompensatę finansową bezpośrednio po tragedii. Na antenie "Superstacji" Gosiewska zabrała głos w tej sprawie. Jak stwierdziła, żądana przez nią kwota: - To kwota o 4 razy niższa niż średnia europejska.

Jak stwierdziła Gosiewska: - Chciałabym, żeby polskie państwo tak funkcjonowało, aby do tej katastrofy nie doszło i żebym nie musiała walczyć przez wiele lat o prawdę i zgodnie z prawem przysługujące nam zabezpieczenia i odszkodowania. W jej opinii ludzie szczują na nią po przedmiotowej publikacji. Jak wspominała z żalem: - Kiedyś moje dziecko przyszło ze szkoły podstawowej z pytaniem "Mamo, co to jest renta?". Pytam się "Dlaczego pytasz?". "Bo moja koleżanka powiedziała, że ty z matką okradacie państwo, bo ty pobierasz rentę po ojcu". Chciałabym uniknąć takich sytuacji.

Europosłanka PiS nie widzi też niczego niestosownego w tym, że ubiega się o rekompensaty pomimo faktu, że zarabia dość sowicie. Według niej: - Jaki to
ma związek z zadośćuczynieniem za poniesione krzywdy niematerialne, czy moralne? Nie powinno to mieć żadnego związku zgodnie z prawem. Te artykuły mają na celu tylko szkalowanie mnie i moich dzieci, budzenie nienawiści do nas, zazdrości.

Podkreśliła ponadto, że kwoty, o których mowa we wniosku są kwotami brutto i zostały wyliczone przez jej adwokata. Jak zaznaczyła: - Ta kwota, co było napisane też we wniosku, jest kwotą średnio o cztery razy niższą niż w podobnych sprawach kwoty na poziomie średniej europejskiej.

Zobacz także: Wdowa po Przemysławie Gosiewskim ŻĄDA 5 milionów za SMOLEŃSK

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: