WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Gowin jest przekonany, że Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich

Gowin jest przekonany, że Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich

20.08.2016, godz. 16:53
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin foto: EAST NEWS

Do wyborów prezydenckich zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Mimo to wciąż poszukuje się potencjalnych konkurentów dla Andrzeja Dudy. Minister Jarosław Gowin w programie " Ustalmy jedno" na Onecie przekonywał, że najgroźniejszym kandydatem będzie Donald Tusk.

Jak przekonywał Gowin powrót Donalda Tuska do Polski, jego zdaniem, jest realny, ale nie jest przesądzony. Polityk przypomniał, że wciąż nie wiadomo, czy były premier Polski będzie wybrany na szefa Rady Europejskiej na drugą kadencję. - Jeśli wróciłby do polskiej polityki, wracałby na wybory prezydenckie. Jeśli zapytałby mnie pan dziś o moje przewidywania, sądzę, że Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich i będzie głównym konkurentem prezydenta Dudy. Nie uważam, że odniesie zwycięstwo, ale jest to polityk, którego z pewnością nie wolno lekceważyć.

Gowin powrót Tuska przedstawił również w kontekście walk w PO:  - Lider PO prowadzi bardzo konsekwentną politykę. Kiedyś z nim współpracowałem i wiem, że to jest człowiek bardzo twardy i zdecydowany w działaniach. Nie sądzę, by pozostawił miejsce dla swoich oponentów. On przygotowuje się do powrotu Donalda Tuska do Polski.

Zobacz także: Ziobro o marihuanie: Niesie spustoszenie w umysłach młodych ludzi

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: