WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Gronkiewicz-Waltz ostrzega: PiS wyprowadzi nas z UE

Gronkiewicz-Waltz ostrzega: PiS wyprowadzi nas z UE

27.07.2016, godz. 13:47
Hanna Gronkiewicz Waltz
Hanna Gronkiewicz Waltz foto: Super Express

Hanna Gronkiewicz-Waltz w środowy poranek gościła w TOK FM. W rozmowie z Piotrem Kraśką mówiła m.in. o tym, że nie może zrozumieć, dlaczego Tomasz Siemoniak zrezygnował z kandydowania na przewodniczącego PO (uderzając zarazem dyskretnie w Grzegorza Schetynę) czy też, że Polacy to "smutny naród". Najciekawiej jednak wypowiedziała się w kontekście rządzącego PiS. Według niej obecny rząd... wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej!

Zapytana o dalszy ciąg sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego prezydent Warszawy odpowiedziała bardzo pesymistycznie: - To się niestety skończy tym, że ten rząd odetnie się od Europy i w jakimś momencie nas wyprowadzi z UE. Jarosław Kaczyński mówił, że nie mścił się, że opozycja będzie mogła więcej wypowiadać się w Sejmie, a teraz nawet nie może zadawać pytania. To, co oni mówią, ten rząd, dla mnie ma znaczenia, bo następnego dnia działa inaczej.

Następnie dodała: - Będziemy znowu uważani za chore dziecko Europy, a rząd będzie mówił o tym, że oni mają swoje problemy. A u was murzynów biją – nawet jeden z posłów dokładnie tak powiedział w jednej z audycji. Że wy macie problemy, bo policja bije murzynów! No nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać...

Pozostając w tym tonie stwierdziła: - My w ogóle jesteśmy smutnym narodem. Wszyscy cudzoziemcy, którzy przyjeżdżają do Polski, to mówią, a dzisiaj ten kontrast jest widoczny. Jak byłam na placu Piłsudskiego na koncercie i polska młodzież, która też umie się cieszyć, ale młodzież hiszpańska, z Ameryki Południowej, zupełnie inny temperament. Takie mają geny, więc trudno się dziwić, że na konwencjach w Ameryce ludzie inaczej reagują. To naród, który musi pokazać zawsze, czy jest smutny czy nie, że jest u niego dobrze.

Gronkiewicz-Waltz poszła też tropem Mateusza Kijowskiego (SZALONA teza Kijowskiego- W porównaniu z terroryzmem chrześcijańskim, terroryzm islamski nie jest zagrożeniem) i oceniła perspektywę przyjmowania uchodźców w Polsce: - Jeżeli u nas ze strony głównie prawicowych mediów jest taki opór, a oni jednocześnie uważają, że są chrześcijanami czy nawet katolikami, to coś z tym chrześcijaństwem według mnie jest nie tak. I jest takie głupie powiedzenie – czy Pani by wzięła uchodźców? No, papież wziął trzy rodziny, nie wziął trzydziestu, bo tyle mógł zapewnić. Przemoc zawsze była, i biali atakują, i ciemnoskórzy atakują, wszyscy, po prostu to jest element zła, który jest w każdym narodzie.

Zobacz także: Posłanka Nowoczesnej o jedzeniu w Sejmie: To był BŁĄD


Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: