WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Gronkiewicz-Waltz WIEDZIAŁA o przestępczych reprywatyzacjach?! Tak wskazują zeznania świadka!

Gronkiewicz-Waltz WIEDZIAŁA o przestępczych reprywatyzacjach?! Tak wskazują zeznania świadka!

29.06.2017, godz. 14:00
HANNA GRONKIEWICZ WALTZ
HANNA GRONKIEWICZ WALTZ foto: Super Express

W czwartek wznowiła swoje prace komisja, której celem jest wyjaśnienie nieprawidłowości przy warszawskich reprywatyzacjach. Jedną z wezwanych osób była prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz, jednak zgodnie ze swoją zapowiedzią postanowiła ona nie stawić się przed nią. Na pytania członków komisji zdecydował się odpowiadać były szef Biura Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie m.st. Warszawy, Marcin Bajko. Jego zeznania okazały się być druzgoczące dla słów Gronkiewicz-Waltz, która zapewniała wielokrotnie, że nie wiedziała o przestępczych praktykach przy warszawskich reprywatyzacjach.

Brak stawienia się przed komisją na początku posiedzenia skomentował jej przewodniczący, Patryk Jaki. Jak mówił: - Jeśli prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz się nie stawi, potraktuję to jako zeznanie. Takie zeznanie które brzmi mniej więcej: mam coś do ukrycia, boję się zeznawać pod rygorem odpowiedzialności karnej i dlatego się nie stawiam. Tak mogę to interpretować. Jeśli pani prezydent by nie miała nic do ukrycia, zeznawałaby przed komisją.

Następnie swoje zeznania rozpoczął Marcin Bajko. Szybko obalił on twierdzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, jakoby nie miała ona wiedzy o wszystkich procesach reprywatyzacyjnych. Jak mówił prezydent  miała pełną wiedzę na temat decyzji reprywatyzacyjnych, ponieważ "omawialiśmy je na spotkaniach". Jak podsumował: - Pani prezydent miała pełną wiedzą. Dziwią mnie różnego rodzaju wypowiedzi medialne, że ktoś czegoś nie wiedział:

 

 

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych reprywatyzacji było przeniesienie szkoły z ul. Twardej 8. Świadek zeznał, że: - Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie potrzeba szkół w Śródmieściu i można oddać działkę na Twardej Maciejowi M:

 

 

Świadek dodał również m.in, że:

 

 

W popołudniowej części zeznań świadek odniósł się do kwestii kamienicy przy Noakowskiego 16, którą w ramach reprywatyzacji przejęła rodzina Waltzów. Choć niegdyś (w2014) prezydent miasta przekonywała, że nie miała żadnej wiedzy na temat tej kamienicy, to zeznania świadka powiedziały coś zgoła odwrotnego:

 

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz opublikowała na swoim FB obszerne oświadczenie:

 

Zobacz także: Przesłuchanie Katarzyny P. Żona szefa Amber Gold ODMÓWIŁA składania zeznań ZDJĘCIA

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: