WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Gronkiewicz-Waltz zmienia zdanie! Jest skłonna ROZWAŻYĆ DYMISJĘ w jednym przypadku

Gronkiewicz-Waltz zmienia zdanie! Jest skłonna ROZWAŻYĆ DYMISJĘ w jednym przypadku

06.09.2016, godz. 10:23
Gronkiewicz-Waltz zmienia zdanie! Jest skłonna ROZWAŻYĆ DYMISJĘ w jednym przypadku
foto: Super Express

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała w zeszłym tygodniu, że planuje piastować swoje stanowisko do końca kadencji i dymisja nie jest przez nią w ogóle rozważana. We wtorkowej rozmowie w Radiu ZET okazało się, że prezydent Warszawy nie jest aż tak stanowcza w tej kwestii. Jak nieoczekiwanie stwierdziła, rozważy dymisję, o ile audyt dotyczący afery reprywatyzacyjnej wykaże nieprawidłości. HGW wyraziła również żal, że w ostatnim czasie wsparcie jej osoby przez jej partię (PO) nie jest wystarczająco duże.

Na początku rozmowy z Konradem Piaseckim Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że ewentualne zarzuty prokuratorskie nie skłonią jej do rezygnacji. Jak argumentowała: - Jeśli chodzi o samorządy, zarzuty prokuratorskie – nie chcę wymieniać, paru kolegów już miało – i zostali wybrani. Nie [zarzuty prokuratorskie nie skłonią mnie do dymisji- red.], dlatego że samorządowcy często mają i w dużych miastach, Gdańsk, Sopot. Zarzut jest bardzo łatwo postawić, chociażby za niedopilnowanie, itd. To najprostsza rzecz, którą można zrobić. Jestem zdeterminowana, żeby sprawę doprowadzić do końca.

Po chwili dodała jednak, mając na uwadze planowany audyt w sprawie afery reprywatyzacyjnej: - Jeżeli audyt wykaże nieprawidłowości, to oczywiście absolutnie będę rozważała dymisję. Ale jesteśmy na początku drogi wyjaśnienia tej sprawy. W jakimś sensie tak [losy HGW zależą od audytu-red.]. Pamiętajmy, że audyt będzie obejmował wiele lat, a nie tylko moją kadencję.

Słowa HGW zbulwersowały Piotra Guziała:

 

 

Na koniec wyraziła delikatny żal względem PO, która w tych ciężkich dla niej czasach nie udziela jej należytego wsparcia. Jak powiedziała prezydent Warszawy: - Na pewno lepiej byłoby ze wsparciem Platformy. Czuję wsparcie, ale wolałabym silniejsze.

Zobacz także: Gwiazdor "Studia Yayo", Ryszard Makowski jest PEWNY: W Smoleńsku był zamach


Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: