WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Guział atakuje córkę Komorowskiego- jest ODPOWIEDŹ [oświadczenie]

Guział atakuje córkę Komorowskiego- jest ODPOWIEDŹ [oświadczenie]

29.08.2016, godz. 12:12
PIOTR GUZIAŁ - SKOŃCZYŁ Z POLITYKĄ, ZACZĄŁ ZARABIAĆ.
foto: Super Express

Piotr Guział wysnuł podejrzenie, jakoby zakupowi mieszkania przez córkę Bronisława Komorowskiego towarzyszył szereg "dziwnych zbiegów okoliczności". Nawiązywał przy tej okazji do głośnej afery reprywatyzacyjnej, o jakiej głośno w stolicy w ostatnich dniach. Elżbieta Komorowska postanowiła odnieść się do zarzutów radnego i opublikowała oświadczenie, w którym informuje o szczegółach dotyczących przedmiotowej transakcji.

Jak czytamy w oświadczeniu, fakty związane z nabyciem mieszkania w kamienicy przy ul Odolańskiej wyglądały, według Elżbiety Komorowskiej, następująco:

1. W lutym 2016r. faktycznie zakupiłam od  p. Marzeny Kruk mieszkanie o powierzchni 36m2 w kamienicy przy ul. Odolańskiej na  warszawskim  Mokotowie. Mieszkanie zakupiłam po cenie rynkowej.

2. O ofercie sprzedaży mieszkania dowiedziałam się pod koniec stycznia 2016r.  z publicznie  dostępnego serwisu domiporta.pl.Ogłoszenie o sprzedaży    mieszkania zostało tam zamieszczone przez agencję nieruchomości. To z tym biurem odbywałam wszelkie rozmowy związane z oglądaniem i zakupem    mieszkania oraz przeprowadziłam negocjacje.

3. W całym tym procesie, łącznie z podpisaniem aktu notarialnego, nie miałam do czynieniaz p. Marzeną Kruk, którą w trakcie podpisywania aktu    notarialnego reprezentował pełnomocnik.

4. O związkach p. Marzeny Kruk z budzącym wątpliwości procesem reprywatyzacyjnym dotyczącym działki przy ul.Chmielnej 70 w Warszawie dowiedziałam się już po zakupie mieszkania.

5. Z p. Marzeną Kruk jestem od kilku miesięcy w sporze prawnym, będącym konsekwencją odkrytych w trakcie remontu (w kwietniu 2016r.) wad ukrytych    mieszkania. Sprawę wniosłam do sądu i obecnie oczekujemy na rozstrzygnięcie.

6. Mieszkanie kupiłam, remontuję i wyposażam za gotówkę, stanowiącą głównie darowiznę od rodziców i siostry (darowizna została zgłoszona przeze     mnie zgodnie z prawem do Urzędu Skarbowego w roku 2014) oraz z własnych środków.

7. Umowa sprzedaży zakładała wyodrębnienie lokalu i założenie dla niego księgi wieczystej.

Czy wyjaśnienia te zadowolą Piotra Guziała? Życie pokaże...

Zobacz także: Mieszkanie córki Komorowskiego nabyte w towarzystwie "dziwnych zbiegów okoliczności"? Radny żąda wyjaśnień

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: