WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka "GW": Kto powalczy o prezydenturę w Warszawie? Są pierwsze nazwiska!

"GW": Kto powalczy o prezydenturę w Warszawie? Są pierwsze nazwiska!

26.10.2016, godz. 12:21
ratusz Warszawa
foto: Se.pl/AKPA

W tle afery reprywatyzacyjnej w Warszawie zaczyna się mówić o stanowisku prezydenta miasta. Wiadomo już, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie się ubiegać o reelekcję, w związku z czym na giełdzie nazwisk osób, które mają ją zastąpić pojawia się coraz więcej nazwisk. "Gazeta Wyborcza" postanowiła usystematyzować dotychczasowe pogłoski i przygotowała listę potencjalnych następców obecnej prezydent.

W Platformie Obywatelskiej mówi się o dwóch typach. Pierwszym jest Andrzej Halicki, od miesiąca komisaryczny szef warszawskich struktur tej partii. Od lat jest on związany z Warszawą, zna wielu radnych, w ostatni weekend zorganizował nawet wyjazd integracyjny nad Zalew Zegrzyński. Drugim kandydatem jest Rafał Trzaskowski, który w 2010 roku kierował zwycięską kampanią obecnej prezydent. Jak jednak zdradził warszawski polityk PO: - Rafał jest dobry na każde stanowisko. Może być prezydentem, premierem, szefem partii. Słowem, aż za dobry, więc może skończyć z niczym.

Wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości przewijają się trzy nazwiska. Pierwszym jest Jarosław Krajewski, którego walorami ma być fakt, że jest młody i był przez lata radnym warszawskim. Obecnie znajduje się on w komisji śledczej ds. Amber Gold, więc może stać się bardziej znany wyborcom. Drugą kandydaturą jest Jacek Sasin, który w poprzednich wyborach przegrał z HGW w drugiej turze. Jego problemem jest fakt, że ma za nim nie przepadać szef warszawskich struktur Mariusz Kamiński. Nieoficjalnie mówi się również o minister cyfryzacji, Annie Streżyńskiej.

Na stanowisko prezydenta Warszawy chrapkę ma również Nowoczesna. Na liście potencjalnych kandydatów znajdują się dwa nazwiska: Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Paweł Rabiej. Ten drugi przyznaje, że ma "poważną szansę na nominację".

Ponadto wśród kandydatów lewicy wskazuje sie liderkę Inicjatywy Polskiej, Barbarę Nowacką.

Zobacz także: Ludzie polityki, którzy odeszli w 2016. Ich już nie ma [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: