WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka HIT! Grzegorz Braun zapowiada start na stanowisko prezesa TVP!

HIT! Grzegorz Braun zapowiada start na stanowisko prezesa TVP!

12.08.2016, godz. 12:26
Grzegorz Braun
Grzegorz Braun foto: Super Express

Odwołanie przez Radę Mediów Narodowych Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP i zapowiedź przeprowadzenia do 15 października konkursu na to stanowisko, podziałało na wyobraźnię osób, które widzą siebie na tym miejscu. Swoją gotowość do startu w konkurse wyraził już m.in. Mariusz Max Kolonko. Na Youtube.com swoją deklarację startu zapowiedział również kontrowersyjny były kandydat na prezydenta, Grzegorz Braun.

Na filmie Braun przemawia spod siedziby "telewizji reżimowej, zwanej dla zmylenia przeciwnika (czyli społeczeństwa) publiczną". Jak mówi, "w odpowiedzi na liczne pytania odpowiada twierdząca i jest skłonny podjąć się zadania zaprowadzenia porządku w TVP". Jak podkreślił, ważnym jednak jest, aby Rada Mediów Narodowych ("z moim nieszczęsnym stryjem w swoim składzie") przedstawiła dokładne warunki konkursu.

Jak ocenił, TVP niezależnie od reżimu, pozostaje "długim ramieniem władzy". Zapowiedział, że w pierwszej kolejności należy wycofać się z "żałosnego pomysłu" okładania wszystkich obywateli obowiązkiem comiesięcznego płacenia abonamentu.

Choć przypuszcza, że w konkursie "wszystkie role są już dawno rozdane" to jednak zapewnia, że w jego telewizji znalazłoby się miejsce zarówno dla Jacka Kurskiego, jak i Mariusza Maxa Kolonki. Ważnym według niego jest, aby telewizja przestała być "paśnikiem dla cwaniaków i miejscem utrzymania dla jednej czy drugiej sitwy". Jak przyznał, TVP jest "reliktem PRL-u", który należy "zaorać".

Całe nagranie wyglądało następująco:

 

 

Zobacz także: Mariusz Max Kolonko prezesem TVP?

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: