WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Hofman boi się o PiS

Hofman boi się o PiS

23.09.2016, godz. 05:00
Hofman uderza w prezesa
foto:

W sejmowych kuluarach od miesięcy mówiono, że to były rzecznik PiS Adam Hofman (36 l.) razem z odwołanym ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem (43 l.) ustawiali ludzi w spółkach Skarbu Państwa. - Uważam, że nie ma żadnych dużych nominacji bez konsultacji z najważniejszymi ludźmi w państwie - broni się Hofman. I mówi nam, że boi się o partię i rząd.

Sejmowe plotki o roszadach personalnych miały swoje uzasadnienie. Bardzo atrakcyjne finansowo stanowiska w kluczowych spółkach znaleźli znajomi Hofmana i Jackiewicza. Dla przykładu - Robert Pietryszyn został prezesem zarządu grupy Lotos, a Remigiusz Nowakowski objął funkcję prezesa Tauronu. Te i inne nominacje miały nie spodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Prezes kazał to wszystko prześwietlić, bo nie może być tak, że ludzie Hofmana panoszą się w spółkach. Musimy przeciąć tę hydrę - mówi nam ważny polityk z otoczenia prezesa. Dlatego niedawno stołek ministra skarbu stracił Jackiewicz, a niedługo później nadeszła zapowiedź, że szef CBA przeprowadzi kontrolę 66 przedsiębiorstw państwowych.

- Prezes PiS czuwa nad wszystkim i to była jego decyzja, aby prześwietlić to wszystko. Chcemy totalnie odciąć się od Hofmana, Jackiewicza i ich ludzi. Niewykluczone, że będą zmiany w tych spółkach, gdzie fuchy znaleźli znajomi obydwu panów - dodaje nasz informator.

Agenci CBA skontrolować mają też wszystkie ministerstwa pod kątem podpisywanych umów z firmami zewnętrznymi. Resorty mają poinformować, na jakie kwoty zawierały umowy podległe tym ministerstwom spółki. Ale raportu CBA nie obawia się Hofman. Ba! Sugeruje, że za nominacjami w spółkach stali inni, znacznie potężniejsi od niego. - Pojawia się bardzo wiele plotek na mój temat, więc jestem bardzo zainteresowany tym, aby raport dotyczący spółek Skarbu Państwa był jawny. Wtedy się okaże, jak to naprawdę było: kto, z kim, gdzie. - mówi nam Adam Hofman, dodając, że po tym raporcie PiS może mieć problemy. - Minister skarbu nie podejmuje ważnych decyzji personalnych w sprawie spółek Skarbu Państwa bez konsultacji z najważniejszymi ludźmi w państwie - kończy Hofman, sugerując nazwisko prezesa PiS. Co na to posłowie tej partii? - Nie sądzę, aby prezes Jarosław Kaczyński zajmował się spółkami. Na pewno ma inne sprawy na głowie, a nie obsady kadrowe w spółkach - komentuje Arkadiusz Mularczyk (45 l.) z PiS.

Zobacz także: Ustawa antyaborcyjna. Dziennikarz ZAGIĄŁ posłankę Nowoczesnej

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: