WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ile Petru wydaje na PR? PORAŻAJĄCE KWOTY

Ile Petru wydaje na PR? PORAŻAJĄCE KWOTY

07.11.2016, godz. 13:53
Ryszard Petru
foto: www.flickr.com

W najnowszym numerze tygodnika "Newsweek" ukazał się obszerny artykuł dotyczący Ryszarda Petru. Autor wskazuje w nim na osobę Jakuba Bierzyńskiego, który pełnić ma rolę głównego spin doktora lidera Nowoczesnej. Przy tej okazji wskazuje również na wydatki, jakie poniósł Petru w związku z inwestowaniem we własny wizerunek w trakcie kampanii wyborczej. Jak wynika ze sprawozdań partii złożonych w PKW Petru na PR wydał ponad półtora miliona złotych!

Jak wynika ze sprawozdań, w trakcie kampanii Nowoczesna przelała na konto jednej ze spółek należących do Bierzyńskiego 661 000 zł na zakup mediów i doradztwo. Ponadto można tam zaobserwować również kilkanaście innych przelewów dla doradców zajmujących się wizerunkiem. Jak wylicza dziennikarz "Newsweeka" było to m.in.:
- 292 000 zł dla firmy eventowej Walk
- 431 000 zł dla agencji Brain (która w poprzednich kampaniach pracowała dla PO)
- 60 000 zł dla doradcy Szymona Walkiewicza
- 168 000 zł dla wrocławskiej grupy ATM (co ciekawe, członkowie zarządu ATM wpłacili prywatnie na konto Nowoczesnej dodatkowo prawie 100 000 zł).

Łącznie daje to więc kwotę 1 612 000 zł wydanych w kampanii wyborczej na PR.

W tym kontekście jeszcze gorzej wygląda informacja o tym, że Nowoczesnej cofnięto subwencje za błędne rozliczenie kampanii, gdyż partia zaciągnęła kredyt na 2 000 000 zł w PKO BP. Według tygodnika bank poszedł jednak na rękę Petru i podpisał z nią aneks do umowy kredytowej (na inny harmonogram spłaty).

Zobacz także: Ogórek ostrzega Hannę Lis przed niegodnym zachowaniem jej męża

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: