WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ile Petru wydaje na PR? PORAŻAJĄCE KWOTY

Ile Petru wydaje na PR? PORAŻAJĄCE KWOTY

07.11.2016, godz. 13:53
Ryszard Petru
foto: www.flickr.com

W najnowszym numerze tygodnika "Newsweek" ukazał się obszerny artykuł dotyczący Ryszarda Petru. Autor wskazuje w nim na osobę Jakuba Bierzyńskiego, który pełnić ma rolę głównego spin doktora lidera Nowoczesnej. Przy tej okazji wskazuje również na wydatki, jakie poniósł Petru w związku z inwestowaniem we własny wizerunek w trakcie kampanii wyborczej. Jak wynika ze sprawozdań partii złożonych w PKW Petru na PR wydał ponad półtora miliona złotych!

Jak wynika ze sprawozdań, w trakcie kampanii Nowoczesna przelała na konto jednej ze spółek należących do Bierzyńskiego 661 000 zł na zakup mediów i doradztwo. Ponadto można tam zaobserwować również kilkanaście innych przelewów dla doradców zajmujących się wizerunkiem. Jak wylicza dziennikarz "Newsweeka" było to m.in.:
- 292 000 zł dla firmy eventowej Walk
- 431 000 zł dla agencji Brain (która w poprzednich kampaniach pracowała dla PO)
- 60 000 zł dla doradcy Szymona Walkiewicza
- 168 000 zł dla wrocławskiej grupy ATM (co ciekawe, członkowie zarządu ATM wpłacili prywatnie na konto Nowoczesnej dodatkowo prawie 100 000 zł).

Łącznie daje to więc kwotę 1 612 000 zł wydanych w kampanii wyborczej na PR.

W tym kontekście jeszcze gorzej wygląda informacja o tym, że Nowoczesnej cofnięto subwencje za błędne rozliczenie kampanii, gdyż partia zaciągnęła kredyt na 2 000 000 zł w PKO BP. Według tygodnika bank poszedł jednak na rękę Petru i podpisał z nią aneks do umowy kredytowej (na inny harmonogram spłaty).

Zobacz także: Ogórek ostrzega Hannę Lis przed niegodnym zachowaniem jej męża

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: