WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ile razy Kurski pokazał się w TVP w ostatnim miesiącu? PODLICZONO

Ile razy Kurski pokazał się w TVP w ostatnim miesiącu? PODLICZONO

09.08.2016, godz. 12:42
Jacek Kurski
foto: Super Express

Jacek Kurski stał się bohaterem minionego tygodnia. Był na ustach wszystkich, bo najpierw Rada Mediów Narodowych odwołała go z funkcji prezesa TVP, a zaraz potem stał się on p.o. prezesa. W wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu PAP, przewodniczący Rady - Krzysztof Czabański stwierdził, że Kurski bardziej lansuje siebie niż TVP. Czy tak faktycznie jest?

- Gdybym chciał być złośliwy wobec prezesa Jacka Kurskiego, to bym powiedział, by więcej uwagi poświęcił zmianie programu TVP oraz budowie silnego zaplecza, niż lansowaniu się zresztą często w tejże telewizji. Moim zdaniem nie jest to nawet zbyt smaczne, żeby w telewizji, którą się zarządza tak się lansować - mówił Krzysztof Czabański w rozmowie z PAP. Także w najnowszym wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" mówił: - A dlaczego mam świecić oczami za to, że prezes Kurski więcej uwagi poświęca lansowaniu siebie niż lansowaniu polskiej telewizji? - pytał.

Jak wyliczył Press-Service Monitoring Mediów na zlecenie Presserwisu prezes Jacek Kurski lubi pojawiać się w Telewizji Polskiej. Z obliczeń wyknia, że Kurski tylko w lipcu na różnych kanałach Telewizji Polskiej, czyli np. TVP 1, TVP 2, TVP Info, występował aż 98 razy. Jeśli podzielimy to przez dni lipca, to okazuje się, że Jacek Kurski pojawiła się w TVP średnio 3 razy dziennie.

Od 1 sierpnia do 8 sierpnia Kurski pojawił się juz 28 razy, w tym w "Wiadomościach" 4 razy. Jak zauważa Presserwis ostatnie występy Kurskiego nie były związane z zamieszaniem wokół jego dunkcji prezesa TVP, bo o tym telewizja publiczna nie infromowała. Do tego sprawdzono ile razy od początku lipca do 8 sierpnia Jacek Kurski był w na antenie TVP 1 i TVP Info. W Jedynce był 25 razy, a w TVP Info 58 razy.

Sprawdź: KLĘSKA Kurskiego! "Pegaz" wylatuje z TVP 1

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: