WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Imperium Morawieckiego będzie liczyło 4 dywizje

Imperium Morawieckiego będzie liczyło 4 dywizje

01.10.2016, godz. 02:00
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto:

Prawdziwa władza absolutna dla wicepremiera i superministra Mateusza Morawieckiego (48 l.)! Jako szef resortu finansów i rozwoju będzie miał armię 64 tys. urzędników, podlegać mu będzie też m.in. 14 wiceministrów oraz 37 departamentów w resorcie finansów!

Superminister Mateusz Morawiecki z bojową miną ruszył wczoraj do pracy. Wraz z premier Beatą Szydło (53 l.) i innymi członkami rządu uczestniczył w pierwszym posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, którego jest szefem. - Chcemy doprowadzić do zdrowego wzrostu PKB, przy utrzymaniu stabilności finansów państwa. Zamierzamy skupić się m.in. na prawie wodnym, konkurencji dla biznesu i udogodnień dla przedsiębiorców. Obecnie gotowych jest 12 projektów dotyczących ułatwień dla przedsiębiorców - mówił Mateusz Morawiecki na pierwszym posiedzeniu KERM.

- Mój syn ma bardzo odpowiedzialne zadanie i życzę mu jak najlepiej. Ma potężną władzę i może jej użyć w szczytnym celu uzdrowienia i zreformowania polskiej gospodarki - komentuje nam jego ojciec, poseł Kornel Morawiecki (75 l.).

Co to za potężna władza? Wicepremierowi będzie teraz podlegać około 64 tys. osób. W tym m.in.: 37 departamentów i biur resortu finansów, izby i urzędy skarbowe, urzędy kontroli skarbowej oraz izby i urzędy celne. W obu resortach będzie mu podlegać też 14 wiceministrów. Morawiecki będzie też nadzorował instytucje i spółki, np. Bank Gospodarstwa Krajowego, Agencję Rozwoju Przemysłu, PKO BP czy Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Mimo nawału obowiązków będzie miał pojedynczą pensję ministerialną.

- To wielkie wyróżnienie dla Morawieckiego, ale też odpowiedzialność. Jeśli się nie sprawdzi, jego imperium runie jak domek z kart - mówi nam ważny polityk PiS.

ZOBACZ: Co będzie robił Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: