WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Iwona Cichosz stworzyła aplikację dla niesłyszących. Korzysta z niej kancelaria Dudy

Iwona Cichosz stworzyła aplikację dla niesłyszących. Korzysta z niej kancelaria Dudy

14.03.2017, godz. 13:26
Iwona Cichosz stworzyła aplikację dla niesłyszących. Korzysta z niej kancelaria Dudy
foto: prezydent.pl

Iwona Cichosz to jedna z gwiazd wiosennej edycji "Tańca z gwiazdami". Dziewczyna to Miss Świata Głuchych 2016, która pracuje w firmie pomagającej osobom niesłyszącym. To właśnie aplikacja stworzona przez firmę trafiła na oficjalną stronę prezydenta Andrzeja Dudy, by osoby niesłyszące a posługujące się językiem migowym mogły załatwić sprawy w urzędach.

Iwona Cichosz od pierwszego odcinka "Tańca z gwiazdami" podbiła serca widzów swoim wdziękiem, urodą, a przede wszystkim tańcem. Dziewczyna chociaż nie słyszy muzyki, potrafi doskonale zaprezentować się na parkiecie, gdzie towarzyszy jej Stefano Terrazzino. Cichosz jest tłumaczką języka migowego, ale nie tylko. Jak się okazuje firma, w której pracuje gwiazda tanecznego show stworzyła aplikację dla osób głuchoniemych, która trafiła do kancelarii prezydenta Dudy. To specjalna aplikacja oferująca tłumacza z języka migowego, dzięki któremu osoby z niesłyszące będą mogły skontaktować się z kancelarią. W zeszłym roku aplikacja została zaprezentowana w ramach wydarzenia Start-upy w Pałacu, a prezentowała ją właśnie Iwona Cichosz.

Zobacz: Szydło MARIONETKĄ Kaczyńskiego? Co na to Polacy - SONDAŻ

- Aplikacji tłumacza migowego jest od wczoraj dostępna na stronie www.prezydent.pl. Polega to na wywołaniu okna połączenia wideo za pomocą odnośnika udostępnionego w dziale "Dla niesłyszących" ub w zakładce "Kontakt". Po nawiązaniu komunikacji wizualnej, tłumacz połączy się w Państwa imieniu z Kancelarią Prezydenta RP telefonicznie. Połączenie można nawiązać klikając w banner umieszczony na stronie internetowej lub poprzez zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji Migam i wybranie Kancelarii Prezydenta RP (rozwiązanie dla systemów Android oraz IOS) - czytamy na oficjalnej stronie prezydenta Dudy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: