WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Izrael nie zadbał o bezpieczeństwo Szydło

Izrael nie zadbał o bezpieczeństwo Szydło

23.11.2016, godz. 05:00
Szydło Izrael
Szydło Izrael foto:

Karambol kilku pojazdów z polskiej kolumny rządowej w Izraelu mógł się zakończyć prawdziwym dramatem. To dlatego polskie służby będą się domagały od izraelskich władz wyników śledztwa w tej sprawie. - To strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier na terytorium Izraela. Z urzędu to gospodarz przejmuje na siebie ciężar ochrony i tak jest na całym świecie - twierdzi rzecznik BOR Natalia Markiewicz.

Do kolizji pięciu samochodów, wśród których znajdowały się limuzyny z polską delegacją rządową, doszło w poniedziałek w Jerozolimie. Premier Beata Szydło (53 l.) była wtedy w drodze na kolację z premierem Izraela Beniaminem Netanjahu (67 l.). Auto z szefową rządu było na czele kolumny i nie uczestniczyło w wypadku.

Co się stało? - Kolizja była wynikiem nagłego hamowania jednego z kierowców z busa. Kierowca był izraelski - ujawnił rzecznik rządu Rafał Bochenek (30 l.).

W wypadku zderzyły się pojazdy należące do polskiej kolumny rządowej, w tym trzy busy wiozące członków polskiej delegacji, karetka pogotowia i policyjny radiowóz. Niegroźnie ranni zostali pracownica Kancelarii Premiera i funkcjonariusz BOR. Kto ponosi odpowiedzialność za wypadek? - To strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier. Z naszej strony wizyta została zabezpieczona z najwyższą dbałością i zgodnie z obowiązującymi procedurami. W kolizji nie brały udziału samochody, którymi podróżowały osoby ochraniane - mówi nam Markiewicz. Według RMF FM polskie służby będą się domagały w tej sprawie wyjaśnień od Izraela. Wczoraj w Jerozolimie odbyły się polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe. Wzięli w nich udział premier Szydło oraz ministrowie. - Polska jest zdeterminowana, by walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu - zadeklarowała Beata Szydło. - Doceniamy to - odparł izraelski premier.

Zobacz: Kraksa z kolumną delegacji Beaty Szydło w Izraelu. Znamy NOWE FAKTY

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: