WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jacek Kurski ODWOŁANY z funkcji prezesa TVP

Jacek Kurski ODWOŁANY z funkcji prezesa TVP

02.08.2016, godz. 15:31
Jacek Kurski
foto: Super Express

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych, podała Informacyjna Agencja Radiowa. Za odwołaniem Kurskiego głosowało czterech z pięciu członków Rady.

Jacek Kurski pożegnał się z funkcją prezesa TVP. Decyzję o odwołaniu Kurskiego ze stanowiska podjęła Rada Mediów Narodowych. O odwołanie prezesa Kurskiego wnioskowała jedna z członkiń Rady Joanna Lichocka. Jacek Kurski prezesem Telewizji Polskiej był od stycznia tego roku. Na razie nie są znane oficjalne powody decyzji o odwołaniu Kurskiego. Rada Mediów Narodowych została powołana do życia w lipcu. W skład RMN wchodzi pięciu członków: Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Krzysztof Czabański, Grzegorz Podżorny i Juliusz Braun. Rada Mediów Narodowych ma za zadanie powoływanie i odwoływanie prezesów TVP, Polskiego Radia i PAP.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział dziennikarzom: - To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili po przerwie Rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu - podaje pap.pl. Czabański dodał też, że w ciągu najbliższych kilku godzin poznamy nazwiska kandydatów na funkcję prezesa TVP na okres tymczasowy.

***

Po godzinie 20.00 pojawił się taki oto komunikat:

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: