WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Jacek Kurski nadal w TVP. Wielkie ZAMIESZANIE z odwołaniem prezesa TVP

Jacek Kurski nadal w TVP. Wielkie ZAMIESZANIE z odwołaniem prezesa TVP

02.08.2016, godz. 21:38
Jacek Kurski
foto: Super Express

Najpierw jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość - Rada Mediów Narodowych odwołała ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Później pojawiły się informacje, że jeszcze dziś poznamy osobę, która zostanie p.o. prezesa TVP. Gdy wszyscy czekali na tę wiadomość Internet zaczął huczeć: Prezes Kurski zostaje na stanowisku. W końcu głos zabrał przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. - Uchwała RMN o odwołaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego wejdzie w życie z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji - ogłosił.

Około 15.30 pojawiła się oficjalna informacja: - To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili po przerwie Rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu.

Później zaczęły jak grzyby po deszczu pojawiać się plotki na temat Kurskiego. Niektórzy twierdzili, że sprawa trafiła do Jarosława Kaczyńskiego, który gdy dowiedział się jaka była decyzja Rady Mediów Narodowych, postanowił ją zmienić.

Po kilku godzinach Joachim Brudziński napisał na Twitterze, że pogłoski o stracie przez Kurskiego stanowiska prezesa TVP są zbyt wczesne.

 

W końcu na portalu pap.pl opublikowano wypowiedź Krzysztofa Czabańskiego, czyli przewodniczącego Rady Mediów Narodowych:- Uchwała RMN o odwołaniu prezesa TVP Jacka Kurskiego wejdzie w życie z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji.

O odwołanie Jacka Kurskiego wnioskowała Joanna Lichocka. W rozmowie z Telewizją Republika Lichocka jasno powiedziała: - Niezwłocznie przystępujemy do wyboru nowych władz TVP. Obecne władze zostały wybrane przez rząd, to sytuacja komfortowa dla władzy, ale nie dla mediów narodowych. Konkurs na prezesa TVP ma zostać przeprowadzony do 15 października. Dzisiaj przyjęliśmy uchwałę, że Jacek Kurski będzie pełnił swoją funkcję do rozstrzygnięcia konkursu. Może później stanąć do konkursu i nawet go wygrać, jeśli okaże się najlepszym kandydatem. A wtedy Rada Mediów Narodowych powie: tak, to nasz prezes wybrany w konkursie. (...) Rząd nie może wybierać władz mediów, nawet jeśli ten rząd kochamy najbardziej na świecie.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: