WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jacek Kurski o swojej telewizji: uczciwa informacyjnie [WIDEO]

Jacek Kurski o swojej telewizji: uczciwa informacyjnie [WIDEO]

24.08.2016, godz. 14:03
Źródło: Paulina Koziejowska

Jacek Kurski w rozmowie z SuperExpress.tv opisał, jak wygląda jego telewizja i jaką stację chce tworzyć. - Moja ekipa z którą pracuje ma pomysł, aby to była telewizja uczciwa informacyjnie, ciekawa jeśli chodzi o debatę publiczną, ambitna rozrywkowo - powiedział prezes Telwizji Publicznej. Jacek Kurski odniósł się również do konkursu, który już wkrótce wyłoni szefa TVP.

Podczas wczorajszej prezentacji ramówki Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zaprezentował jesienne plany stacji. O tym, jaka powinna być TVP mówił także podczas wywiadu dla SuperExpress.tv. - Ważna jest determinacja i pomysł, moja ekipa z którą pracuje ma pomysł na to, żeby to była telewizja uczciwa informacyjnie, ciekawa jeśli chodzi o jeśli chodzi o debatę publiczną, ambitna rozrywkowo, żeby to nie był rechot, tylko śmiech, przyjazna jeśli chodzi seriale - zapowiedział Jacek Kurski.

Obecny szef Telewizji Polskiej powiedział, że zamierza kandydować w jesiennym konkursie na prezesa TVP. - Rozpocząłem odbudowę wielkiej telewizji publicznej, wiem jak to robić, wyniki czerwca, lipca, sierpnia pokazują, że zdecydowanie pokonaliśmy konkurencyją komercję. Wiem, jak przywrócić siłę telewizji publicznej - stwierdził Jacek Kurski.

Jak będzie wyglądał konkurs na prezesa TVP?

Pomimo doniesień prasowych, że w regulaminie konkursu będzie wymagany 2-letni staż kierowniczy (co miało eliminować kandydaturę Jacka Kurskiego), to jednak ostatecznie zapis taki nie znalazł się tam. Jak w rozmowie z PAP mówił Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN, zarówno on jak i Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk (wszyscy z PiS) byli przeciwko temu zapisowi, w przeciwieństwie do Juliusza Brauna (PO) i Grzegorza Podżornego (Kukiz'15). Według nich takie kryterium wyeliminowałoby z konkursu wiele wartościowych osób, które przez osiem lat rządów koalicji PO-PSL nie miały szans na pracę w mediach publicznych.

Czytaj: Rusza konkurs na stanowisko prezesa TVP! ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: