WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jaka jest ulubiona książka prezydenta Andrzeja Dudy? Co prezydent sądzi o czytelnictwie w Polsce

Jaka jest ulubiona książka prezydenta Andrzeja Dudy? Co prezydent sądzi o czytelnictwie w Polsce

19.05.2017, godz. 17:02
Prezydent Andrzej Duda
foto: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Prezydent Andrzej Duda uwielbia czytać książki. W piątek 19 maja pojawił się też na Warszawskich Targach Książki, by wraz z prezydentem Niemiec uroczyście otworzyć stoisko Niemiec, które w tym roku są Gościem Honorowym Warszawskich Targów Książki. Prezydent pochwalił się też, jaka książka jest jego ulubioną.

Mimo natłoku pracy i zadań, wyjazdów, spotkań i podróży, prezydent Andrzej Duda znajduje chwilę na czytanie. Książki są obecne w jego życiu. Prezydent odwiedził dziś Warszawskie Targi Książki. Zapytany przez redaktora naczelnego "Super Expressu" Sławomira Jastrzębowskiego o to, jak ocenie poziom czytelnictwa w Polsce, przyznał szczerze, że z czytaniem w naszym kraju jest dobrze: - Mam nadzieję, że czytelnictwo ma się lepiej, niż się niektórym wydaje, a zdjęcie które ostatnio było pokazane i komentowane, z warszawskiego metra, gdzie ludzie siedzą i czytają książki o tym świadczy. Sam też pochwalił się tym, jaką książkę lubi najbardziej. Okazuje się, że to powieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata": - Nowy przekład "Mistrza i Małgorzaty". Uwielbiam tę powieść od wczesnej młodości. Gorąco polecam też w nowej wersji:-) - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Warszawskie Targi Książki trwają w dniach 18 - 21 maja na PGE Narodowy. W programie Warszawskich Targów Książki polecamy spotkania autorskie, debaty, dyskusje, prezentacje laureatów konkursów i plebiscytów, liczne animacje literackie i zajęcia artystyczne.

Zobacz: Co ostatnio czytała premier Szydło?! Szefowa rządu w Super Expressie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: