WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Jaki: Uczę się strzelać bo grożą mi śmiercią

Jaki: Uczę się strzelać bo grożą mi śmiercią

02.08.2016, godz. 05:00
PATRYK JAKI UCZY SIĘ STRZELAĆ, BO GROŻĄ MU STOSEM.
foto: EAST NEWS / TWITTER

Patryk Jaki (31 l.), najmłodszy wiceminister w rządzie Beaty Szydło (53 l.), drży o życie swoje i swojej rodziny. Wiceminister sprawiedliwości wyznaje nam, że od jakiegoś czasu dostaje listy i e-maile, w których ktoś grozi mu śmiercią.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości pojawił się niedawno na strzelnicy. - Jestem zwierzchnikiem Służby Więziennej i podczas przeprowadzania inspekcji umiejętności strzelania kierownictwa SW sam też postanowiłem spróbować. Strzelałem z trzech rodzajów broni: pistoletów maszynowych PM 98 i 99 oraz strzelby Mossberg kaliber 12 - opowiada nam Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości przyznaje, że nie tylko ze względu na swoją funkcję, ale także trudne czasy musi umieć strzelać. Chodzi mu przede wszystkim o troskę i bezpieczeństwo swojej rodziny. - Od jakiegoś czasu dostaję bardzo poważne groźby na mój profil na Facebooku. Są w nich realne pogróżki dotyczące pozbawieniem życia. Dlatego chcę się nauczyć strzelać. Teraz staram się o pozwolenie na broń. Mam zamiar nauczyć się dobrze strzelać, będę regularnie trenował - mówi nam polityk.

Najważniejsze dla ministra jednak jest bezpieczeństwo rodziny. - Nie boję się tak bardzo o siebie, ale o swoich najbliższych. Dlatego w zeszłym tygodniu złożyłem na policję doniesienie o groźbach. Wcześniej pogróżki też się pojawiały, ale teraz zdecydowanie się nasiliły. To jest bardzo poważna sprawa - kwituje wiceminister Patryk Jaki.

Zobacz także: Piękny gest kolegów Tomasza Lisa. Pocieszyli go po stracie mamy

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: