WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jakubiak daje Petru 20 zł. "Masz dwie dychy i SPADAJ"

Jakubiak daje Petru 20 zł. "Masz dwie dychy i SPADAJ"

11.09.2016, godz. 17:09
Marek Jakubiak
foto: Super Express

Kilka dni temu na Facebooku Nowoczesnej, pojawił się apel lidera partii Ryszarda Petru, który prosił o to, by ci, którym zależy na Nowoczesnej, wsparli ją finansowo. Prosił o niewiele, bo 10 zł miesięcznie. Na apel Petru błyskawicznie zareagował Marek Jakubiak z Kukiz'15. I zaoferował 20 zł od razu. Ale to nie wszystko, na co od Jakubiaka może liczyć Petru.

- Możecie pomóc po raz kolejny. Przeznaczając 10 zł miesięcznie na wsparcie Nowoczesnej, dajecie nam środki i możliwość do dalszych działań: organizacji konsultacji, ekspertyz, edukacji obywatelskiej i poprzez budowę struktur, docierania do coraz szerszych grup społeczeństwa z wizją lepiej zorganizowanej, rozwijającej się i szanowanej na świecie Polski - prosił w apelu Petru. I argumentował, że 10 zł to nie jest dużo: - 10 zł to w miarę niewielka kwota, równowartość średniej ceny kawy w restauracji. Ale zauważył też, że dla pewnej części 10 zł to spora kwota: - Dla części społeczeństwa to nadal bardzo dużo. Dla jednych i drugich rzetelnie pracujemy. Z niewielkich kwot, przekazywanych przez tysiące Polaków, zdeterminowanych by zakończyć niszczenie kraju i dzielenie ludzi, stworzymy skuteczne narzędzie do pracy nad lepszą Polską - podkreśli.

Apel polityka dotarł do Marka Jakubiaka, posła Kukiz'15. Jakubiak uważa, że bankierzy nie powinni mieć problemów z kasą. Polityk szczerze przyznał, że może dać Petru i 20 zł: - Ciekawe ile im trzeba, żeby się do Brukseli wyprowadzili - żartował poseł w rozmowie z wsensie.pl. I dodał wyciągając banknot z kieszeni: - Rychu, masz dwie dychy i spadaj! - zaśmiał się Jakubiak.

Sprawdź: Petru: W Warszawie Nowoczesna wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: