WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jarosław Kaczyński przeszedł na emeryturę! Majątek prezesa PiS

Jarosław Kaczyński przeszedł na emeryturę! Majątek prezesa PiS

30.05.2017, godz. 16:05
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: EAST NEWS

Stało się! Jarosław Kaczyński (68 l.) zasilił grono emerytów. Jak wynika z oświadczenia majątkowego prezesa PiS, dostał on w 2016 roku 38 255,10 zł emerytury. Prawo do świadczenia Kaczyński otrzymał pod koniec 2014 roku. Zwlekał jednak z jego pobieraniem, utrzymując się przez długi czas z pensji poselskiej.

Na swoją emeryturę prezes zaczął pracować już jako 22-latek, gdy został zatrudniony w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Świeżo upieczony emeryt nie może się jednak pochwalić wysokimi oszczędnościami - na koncie zgromadził jedynie 5 tys. zł, a do jego majątku zalicza się jeszcze dom na warszawskim Żoliborzu wart 1,5 mln zł, którego jest właścicielem w jednej trzeciej. Na dodatek wciąż ma dług u przyjaciółki Janiny Goss (74 l.). Z 200 tys. zł,które pożyczył na opiekę nad mamą, Jadwigą Kaczyńską (+87 l.), pozostało mu do spłaty 45 tys. zł. Oprócz tego ma kredyt hipoteczny w SKOK-u - 135 tys., które również potrzebne były na leczenie seniorki rodu.

A jak Jarosław Kaczyński wypada w porównaniu z innymi liderami partyjnymi? Biednie! Najbogatszy z nich jest Ryszard Petru (45 l.) z majątkiem wartym aż 3,5 mln zł!Oprócz pobierania diety parlamentarnej szef Nowoczesnej zarabia jeszcze na zasiadaniu w spółkach i na swojej firmie doradczej. W sumie w 2016 roku wzbogacił się o ćwierć miliona. Paweł Kukiz (54 l.) ma 7,6 tys. oszczędności, mniej o 10 tys. zł niż w roku 2015, ale do tego ma dom wart 1,5 mln i mieszkanie za 350 tys. Dzięki prawom autorskim zarobił zaś 205 tys. zł. Niemały majątek zgromadził też szef PO Grzegorz Schetyna (54 l.) - aż 2,7 mln! Z kolei fortuna prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza (36 l.) jest warta niemal milion.

Zobacz: Beata Szydło: dumna mama księdza Tymoteusza. Syn premier został księdzem ZDJĘCIA

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: