WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jarosław Kaczyński przy grobie ukochanej matki [ZDJĘCIA]

Jarosław Kaczyński przy grobie ukochanej matki [ZDJĘCIA]

01.11.2016, godz. 17:47
Jarosław Kaczyński na grobie matki
Jarosław Kaczyński odwiedził we Wszystkich Wszystkich grób matki na warszawskich Powązkach foto: Jan Biały/Super Express

Prezes PiS Jarosław Kaczyński często podkreślał, jak ważna w jego życiu była ukochana mama. Jadwiga Kaczyńska zmarła w 2013 roku. Kaczyński we wzruszającym wspomnieniu o mamie w trzecią rocznicę jej śmierci napisał:  - Była mądrą, dobrą Kobietą, troskliwą matką, niosła ze sobą i przekazywała innym piękną tradycję polskiej inteligencji, patriotyzmu, uczciwości, zaangażowania w sprawy innych, otwartości wobec ludzi bez względu na ich życiową pozycję, głębokiego przywiązania do rodziny i Kościoła. Kaczyński wybrał się na grób mamy i taty, by pomodlić się za ich duszę.

Wszystkich Świętych to uroczystość, która napełnia nas refleksją na temat przemijania. Wspominamy naszych bliskich zmarłych i odwiedzamy ich groby na cmentarzu, by w zadumie pomodlić się za nich, a na grobie zostawić znaki naszej pamięci znicze i kwiaty. Tak też zrobił Jarosław Kaczyński, który wybrał się na grób ukochanej mamy Jadwigi Kaczyńskiej, zmarłej w styczniu 2013 roku i taty Rajmunda. Prezesowi Kaczyńskiemu nie przeszkodziła nawet pogoda, w strugach deszczu stał przy wysprzątanym, pomniku matki, na którym nie zabrakło pięknych chryzantem, zapalał znicze.

Kaczyński zawsze niezwykle ciepło wypowiadał się o mamie, była dla niego najbliższą osobą. - Była dla swoich najbliższych, dla mojego Brata i dla mnie, nauczycielem i podporą. Pozostała nią mimo bardzo ciężkiej choroby także w ostatnim okresie życia, po smoleńskiej tragedii. Pozostawiła po sobie najlepszą pamieć i niemożliwą do zapełnienia pustkę - napisał we wzruszającym wspomnieniu o zmarłej prezes PiS w trzecią rocznicę śmierci Kaczyńskiej.

Zobacz: Marta Kaczyńska z córkami odwiedziła grób rodziców na Wawelu [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: