WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Jarosław Kaczyński szczerze: Nie chcę być premierem!

Jarosław Kaczyński szczerze: Nie chcę być premierem!

06.10.2016, godz. 02:00
Kaczyński Szydło
Kaczyński Szydło foto: AP/FOTOLINK

Jarosław Kaczyński (67 l.) ucina wszelkie spekulacje - nie ma zamiaru szefować rządowi. - Nie mam takich planów - przyznał dosadnie. Wygląda też na to, że o swoją polityczną przyszłość może być spokojny także prezydent Andrzej Duda (44 l.).

Nie będzie zmiany na szczycie władzy - prezes PiS przyznał, że nawet nie rozważał, by zastąpić premier Szydło. Dlaczego? - Bo jedynym kandydatem mógłbym być ja, a ja takich planów nie mam - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską". Te słowa są jak kubeł zimnej wody dla tych polityków, którzy liczyli na zmianę na fotelu prezesa Rady Ministrów. - Prezes Kaczyński jest wybitnym politykiem i uważam, że byłby najlepszym premierem w Polsce. Cenię premier Szydło, ale prezes jest politykiem najwyższej klasy - tak ostatnio piał z zachwytu nad Kaczyńskim poseł Marek Suski (58 l.).

Wygląda na to, że także prezydent Andrzej Duda (44 l.) nie musi się obawiać o swoją polityczną przyszłość, bo ma poparcie prezesa. - Mówiąc wprost: ani Mateusza Morawieckiego, ani nikogo innego poza urzędującym prezydentem nie zamierzamy wystawić. Stawiam na Andrzeja Dudę i ma on moje pełne i zdecydowane poparcie. Wszelkie informacje podważające poparcie PiS dla prezydenta Andrzeja Dudy są wyssane z palca - uspokaja Kaczyński. Co zatem z superministrem Mateuszem Morawieckim (48 l.)? - Byłem zwolennikiem nadania mu większych uprawnień do poziomu, jakim kiedyś dysponował Balcerowicz, bo w mojej opinii tylko taka sytuacja daje mu narzędzia do efektywnego wdrożenia planu, który zaprezentował - przyznał prezes.

Zobacz: Kaczyński o III WOJNIE ŚWIATOWEJ: Jeżeli Rosjanie wejdą do Warszawy, to...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: