WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jarosław Kaczyński w TVP Info. Wystąpienie prezesa PiS dzień po ekshumacji Lecha Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński w TVP Info. Wystąpienie prezesa PiS dzień po ekshumacji Lecha Kaczyńskiego

16.11.2016, godz. 15:47
Lech kaczyński
foto: EAST NEWS

Jarosław Kaczyński w TVP Info wystąpi w programie "Gość Wiadomości". O czym opowie prezes PiS w wywiadzie dla TVP w dzień po ekshumacji Lecha Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński w TVP Info. Prezes PiS odpowie na pytania Michała Adamczyka w programie "Gość Wiadomości" 16 listopada 2016 roku. Wystąpienie Kaczyńskiego zobaczymy o godzinie 19:57. Czego będzie dotyczyła rozmowa lidera Prawa i Sprawiedliwości? O godzinie 19:57 rozpoczniemy relację na żywo z wywiadu Kaczyńskiego dla TVP Info [patrz. poniżej artykułu]. Przypomnijmy, że 15 listopada 2016 roku odbyła się ekshumacja ciała śp. Lecha Kaczyńskiego. Przy ekshumacji byli obecni członkowie rodziny pary prezydenckiej: Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska. W środę 16 listopada podano wstępne wyniki sekcji zwłok Lecha Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński w TVP Info

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w TVP Info zaczęła się od podsumowania roku rządów Beaty Szydło: "To był trudny rok, jak zawsze w tego typu sytuacjach nie wszystko mogło się udać. (...) Jeśli spojrzeć na fakty, to program, który przedstawiliśmy w trakcie kampanii wyborczej to jest realizowany. Jest takie przekonanie, że w pierwszym etapie trzeba pomóc tej części społeczeństwa potrzebującej" - mówił prezes PiS. Kaczyński zwrócił uwagę na to, że nie udało się podwyższyć kwoty wolnej od podatku, tłumacząc to tym, że państwo zostało zastane w kiepskim stanie. "Ten pomysł ostatecznie nieprzyjęty, aby stworzyć nowy system podatkowy, jest w tej chwili analizowany, w tej czy innej wersji będzie wprowadzony". Co jeszcze się nie udało? Kaczyński wskazał na problemy z wprowadzeniem w życie podatku handlowego. Przyznał też, że „nie wszystkie decyzje personalne okazały się decyzjami właściwymi”.

Prezes PiS został poproszony o porównanie rządów za czasów, gdy to on był premierem. Kaczyński zwrócił uwagę na to, że opozycja wówczas stopowała działania PiS. "Jeżeli chodzi o natężenie ataków, wydawało mi się, że jesteśmy na szczycie możliwości. Ale okazało się, że może być gorzej".

Na uwagę, że wzrost polskiego PKB ostatnio jednak spowolnił, Kaczyński odparł, że „są bardzo dziwne blokady”. – Na przykład są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać aż wrócą dawne czasy. Ale zapewniam, że nie wrócą – powiedział Kaczyński.

Kaczyński o Unii Europejskiej. "UE zmierza w złą stronę. Trzeba przypomnieć rolę państw narodowych". Zapytany o to, czy Donald Tusk jest dobrym kandydatem na przewodniczącego Rady Europejskiej, odpowiedział:

- Przede wszystkim Donald Tusk jest przedmiotem zainteresowania organów ścigania

 

Jarosław Kaczyński podkreślił, że aktualnie demokracja w Polsce jest w dużo lepszym stanie niż za czasów rządów Donalda Tuska.

Prezes PiS o zmianach w Polsce. Kaczyński stwierdził, że najpilniejszymi zmianami jest reforma edukacji i reforma systemu opieki medycznej. Dodał jednocześnie, że zmiany potrzebne są we wszystkich obszarach, ale będą one realizowane drobnymi krokami.

Kaczyński został zapytany o stan finansowy państwa. Czy wystarczy pieniędzy na realizację obietnic wyborczych. "Sądzę, że wystarczy. Wystarczy uszczelnić VAT. Jest sporo różnych zasobów, do których można sięgnąć, ale aby do nich sięgnąć potrzebna jest naprawa państwa".

Prezes PiS o ekshumacjach smoleńskich. "To jest bardzo trudny czas, ale to jest konieczne. To nie było tak, żebym ja tego chciał, ale to jest konieczność prawna. Tutaj nie wypełniono najbardziej elementarnych wymogów procesu karnego"

ZOBACZ: Tak wyglądała EKSHUMACJA Lecha i Marii Kaczyńskich [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: