WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jerzy Owsiak ATAKUJE pomysł Beaty Szydło: bezsensowna historia

Jerzy Owsiak ATAKUJE pomysł Beaty Szydło: bezsensowna historia

22.11.2016, godz. 12:34
Jerzy Owsiak, wośp
foto: Archiwum

Jerzy Owsiak, który był gościem w programie "Fakty po faktach" w TVN24, postanowił odnieść się do najnowszego pomysłu Beaty Szydło dotyczącego stworzenia Narodowego Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Zdaniem twórcy WOŚP taki pomysł: "istotnie przekracza wszelkiego rodzaju logikę".

Beata Szydło w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" zapowiedziała, że rząd pracuje nad stworzeniem Narodowego Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Premier wyjaśniła również, czym taka instytucja miałaby się zajmować. Chodzi o uporządkowanie organizacji fundacji, które są finansowane ze środków publicznych. - Ta sytuacja musi zostać uporządkowana, dlatego że w tej chwili naprawdę bardzo dużo pieniędzy jest przeznaczanych na funkcjonowanie różnego rodzaju organizacji społecznych czy NGO-sów (organizacje pozarządowe) - stwierdziła szefowa rządu.

Pomysł, który ogłosiła Beata Szydło nie został jednak zbyt optymistycznie oceniony przez Jerzego Owsiaka, twórcę WOŚP. Jego zdaniem, powołanie takiej instytucji jest niezrozumiałe. - Jak można powołać rządowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. (...) To istotnie przekracza wszelkiego rodzaju logikę. (...) Nie może być Departament Społeczeństwa Obywatelskiego, który jest tworzony przy organach władzy - ocenił Jerzy Owsiak, który był gościem w TVN24. Jednocześnie zaznaczył, że nie ma nic przeciwko temu, aby działania organizacji charytatywnych były przejrzyste.

- My wszyscy, którzy prowadzimy NGO-sy, którzy są założycielami takich fundacji, ale także ci którzy wrzucają pieniądze, wspierają te organizacje, powinni o nich wiedzieć jak najwięcej. Od nas zależy, jak informujemy wszystkich Polaków, co robimy z tymi pieniędzmi. Jeżeli gdzieś to budzi niepokój, to ja nie mam nic przeciwko temu, żeby zapytać się, w jaki sposób te pieniądze są wydawane - ocenił Jerzy Owsiak.

Czytaj: Małgorzata Rozenek przekaże suknię ślubną na aukcję WOŚP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: